Slovensko má hymnu proti zlodejom: „Korupčné srdce búcha ako zvon, keď sa chlapcom z NAKA zadarí.“

  • NAKA má na konte viacerých podvodníkov a Helenine oči to vychytali parádnou skladbou
  • Pieseň bude na ich novom albume, ktorý uzrie hudobný svet budúci rok
helenine oči
Instagram/mihalcinmartin
  • NAKA má na konte viacerých podvodníkov a Helenine oči to vychytali parádnou skladbou
  • Pieseň bude na ich novom albume, ktorý uzrie hudobný svet budúci rok

Národná kriminálna agentúra spustila lavínu zatýkania. Na konte majú za posledné týždne dvoch šéfov polície, špeciálneho prokurátora, ale aj ďalších členov údajnej zločineckej skupiny. Slovenská kapela Helenine oči nezaháľa a pohotovo reaguje na aktuálnu situáciu piesňou. 

Rodáci z Prešova trafili svojou pesničkou klinček po hlavičke. Text vytvoril a naspieval líder skupiny Martin Mihalčín. Spevák vychytenou skladbou priblížil korupčné kauzy, ktorých na Slovensku nie je málo.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa HEĽENINE OČI (@helenineoci)

Klipu nechýba grácia a akčné scény

Napriek danej téme to zaspieval s nadhľadom a eleganciou. V čiernobielom klipe môžeme vidieť jeho nemiznúci úsmev na tvári. Klip je doplnený o akčné zábery zo zásahov kukláčov a jeho súčasť dotvára aj samotný text.

So skratkou NAKA sa Helenine oči dokonalo vyhrali. Okrem toho v texte prinášajú viaceré skutočnosti. Napriek tomu, že v texte nespomínajú žiadne mená, je z textu jasné, o koho ide. Odkazujú na známe medializované informácie. 

Veľká ryba v špinavom rybníku

Nepriamo sa spomína aj Marián Kočner, ktorý mal pripravený únikový plán na Kanárske ostrovy. Vyplýva z toho aprílové zarážajúce zistenie o jeho ukrytom majetku v zahraničnej schránkovej firme, ktorej majiteľom mala byť jeho dcéra Karolína. Podľa informácií denníka Nový čas majetky mali byť prevádzané do schránkovej firmy Midas Investments (MI) so sídlom na Kanárskych ostrovoch.

Za zmienku stoja aj snahy o ovládnutie Tatier, konkrétne jeho chránených rekreačných oblastí. 

Záver roka je pre Slovensko zo spoločnej perspektívy naozaj zlomovým. Aj keď mlyny melú pomaly, NAKA sa tentoraz darí a trička pruhované rozdáva vo veľkom. Väčšina z obvinených je doposiaľ stíhaná väzobne. Niektorí kajúcnici si napokon sypú popol na hlavu a ešte väčšiu špinu hádžu na svojich spolupracovníkov.

Skladba čakala na správny moment

Kapela Helenine oči vznikla v roku 1999 a spája prvky metalu, ska, reggae, folku i rocku. Srší z nich poriadna dávka energie a zábavy. Na svoj rodný Prešov sú patrične hrdí a práve preto majú viaceré skladby v ich lokálnom dialekte.

Skladba NAKA bude súčasťou ich nového albumu, ktorý prekvapí hudobný trh v októbri budúceho roka. Text vraj mali pripravený už pred rokom a ako vznikol prezradil pre music-zone.eu Martin Mihalčín:

„Dlhší čas som hľadal tému, ktorá bude k tejto skladbe adekvátna. A nakoniec som ju našiel, ako inak, v našom okolí. Chtiac či nechtiac sledujem dianie na Slovensku a nedalo sa nevšimnúť si, že od momentu, kedy polícia nemá policajného riaditeľa, je v zatýkaní a odhaľovaní korupcie jednoznačne aktívnejšia, čo je svojím spôsobom smutno-smiešne. A práve z tejto smutno-smiešnej emócie vzišiel asi pred mesiacom finálny text.“

Zdroje: hel.sk, musis-zone.eu, cas.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech