Slovensko môže ticho závidieť. Jedna z prvých krajín chystá v júni cestovanie ako za starých čias

  • Austrálčania budú môcť odletieť do zámoria už v júni tohto roku bez nutnosti karantény
  • Krajina sa spolieha, že očkovanie v krajine proces urýchli
dovolenka, koronavírus, letisko
TASR/AP Photo/Miroslav Lelas
  • Austrálčania budú môcť odletieť do zámoria už v júni tohto roku bez nutnosti karantény
  • Krajina sa spolieha, že očkovanie v krajine proces urýchli

Šéf cestovnej kancelárie Flight Center, Graham Turner, odvážne predpovedal, že Austrálčania budú môcť odletieť do zámoria už v júni tohto roku bez nutnosti karantény. Spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ cestovnej kancelárie tiež uviedol, že neexistuje žiadny dôvod na to, aby štátne hranice zostali zatvorené. Vyzval obyvateľov, aby začali využívať internacionálne lety. Informoval o tom Daily Mail.

Turner dodal, že medzinárodná letecká doprava by mala dostať zelenú, a potom budú zaočkované tie najzraniteľnejšie osoby.

Turner spolupracoval s generálnym riaditeľom spoločnosti Qantas Alanom Joyceom a Geoffom Culbertom na letisku v Sydney, kde spoločne s federálnou vládou vytvorili cestovný plán. „Pri troche šťastia situáciu očkovanie urýchli… Akékoľvek riziko je absolútne minimalizované, “ uviedol pre Daily Mail.

dovolenka, koronavírus, letisko
zdroj: TASR/AP Photo/Joan Mateu

Krajina už v apríli plánuje zahájiť cestovanie. Chcú najmä podporiť domáce cestovanie, ktoré posledné mesiace chradlo. Dúfa, že plán pomôže Austrálčanom najskôr využiť dovolenkovanie doma, čím ľudia ekonomicky prispejú štátu a až potom budú cestovať na dovolenky do zahraničia.

Druhá spoločnosť tvrdí, že cestovať sa bude dať až v októbri

Joyce je menej optimistický v súvislosti s očakávaným obnovením medzinárodného cestovania. Spoločnosť Qantas zmenila svoju pôvodnú predpoveď z júla na október tohto roku, a to v súlade s dátumom skutočného zavedenia austrálskej vakcíny.

Spoločnosť Qantas tiež očakáva, že do júla bude funkčná pravidelná linka s Novým Zélandom. Letecká spoločnosť predpokladá, že jej kapacita cestujúcich v treťom štvrťroku vzrastie na úroveň 60 %, v porovnaní so situáciou pred koronavírusom a na 80 % vo štvrtom štvrťroku 2021.

Joyce dúfa, že domáce cestovanie vráti ľuďom aspoň trochu pocitu normálnosti a postupné navrátenie do starých koľají. „Tento týždeň sme viedli veľmi pozitívne rozhovory s niekoľkými premiérmi a hlavnými ministrami. Hovorili o tom, ako rýchlo obnoviť dôveru hraníc,“ uviedol. „Mohli by sme dosiahnuť tento bod hneď v apríli? Myslíme si, že tento cieľ je možný. Urýchlil by zotavenie v kľúčových častiach ekonomiky a mnohým podnikom,“ dodal pre Daily Mail.

Zdroj: Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK