Slovensko ošľahajú vetry a dažde. Na Slovensko sa rúti tlaková níž Wencke (PREDPOVEĎ)

  • Meteorológovia uvádzajú, že v strede tejto tlakovej níže by mal tlak klesnúť až pod 970 hPa
  • Trasa tejto níže bude začínať na juhu Severného mora
záplavy, silný vietor
Ilustračný obrázok, TASR/František Iván, TASR/AP
  • Meteorológovia uvádzajú, že v strede tejto tlakovej níže by mal tlak klesnúť až pod 970 hPa
  • Trasa tejto níže bude začínať na juhu Severného mora

Už o niekoľko hodín počasie ovplyvní tlaková níž, ktorú nemeckí meteorológovia nazvali Wencke. Pôjde o rozsiahlu tlakovú níž, ktorá ovplyvní aj Slovensko.

Portál iMeteo informuje o tom, že k nám prinesie nepriaznivé počasie. Nepôjde iba o sneženie, ale aj o búrky a silný vietor. 

Jar už klope na dvere a práve toto obdobie so sebou prináša viaceré tlakové níže, ktoré sa vyskytujú v blízkosti Európy. K zhoršeniu počasia by malo dôjsť už vo štvrtok 22. februára. Príde dážď aj vietor, no zabúdať tiež netreba na už spomínané intenzívne sneženie a búrky.

Meteorológovia uvádzajú, že v strede tejto tlakovej níže by mal tlak klesnúť až pod 970 hPa. Trasa tejto níže bude začínať na juhu Severného mora, odkiaľ pôjde nad Dánsko a Škandináviu.

V blízkosti níže však bude aj Slovensko, v dôsledku čoho bude počasie veterné a so zrážkami. Vzhľadom na to, že nad Talianskom dôjde v piatok 23. februára k prehĺbeniu ďalšej tlakovej níže smerujúcej k severovýchodu nad Česko, zrážky na Slovensku budú o niečo intenzívnejšie.

Najhoršia situácia by mala byť v noci zo štvrtka na piatok. V tomto čase v oblasti Beneluxu a Nemecka môžu poryvy vetra presahovať rýchlosť viac ako 100 kilometrov za hodinu, pričom je možné, že spôsobí aj materiálne škody. Počas tejto noci bude najveternejšie aj na Slovensku, pričom silnejší vietor pocítime už vo štvrtok cez deň. 

Na horách môžu nárazy vetra dosahovať tiež viac ako 100 kilometrov za hodinu, no pozor by mali dávať aj obyvatelia v oblasti Podunajskej nížiny. Tu sa očakávajú poryvy vetra s rýchlosťou cez 80 kilometrov za hodinu. Najsilnejší vietor by mal byť na Slovensku od štvrtku večera do piatku rána.

Napadnúť môže aj meter snehu

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo, Severe Weather Europe

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá