Slovensko predstavilo revolučnú novinku, vďaka ktorej už nebudeme mať plné útulky túlavých psov bez domova

  • Štát spustil online register odchytených a túlavých zvierat
  • Register je online prístupný obciam a verejnosti
  • Novinka pomôže skrátiť túlavému zvieraťu pobyt mimo domova
pes
AP Photo/Dita Alangkara
  • Štát spustil online register odchytených a túlavých zvierat
  • Register je online prístupný obciam a verejnosti
  • Novinka pomôže skrátiť túlavému zvieraťu pobyt mimo domova

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky spustila verejne prístupný elektronický Register odchytených a túlavých zvierat (ROTZ), do ktorého sú registrované všetky osoby schválené na odchyt túlavých zvierat, karanténne stanice a útulky. 

Do registra sa evidujú všetky nové odchytené túlavé zvieratá v čase ich prijatia do karanténnej stanice, respektíve útulku, vrátane čísla čipu, dátumu, času a miesta odchytu a fotodokumentácie. V súčasnosti sa v aplikácii nachádzajú údaje o zvieratách, ktoré boli odchytené v mesiaci máj, jún a júl.

Desiatky tisíc Slovákov žiadajú zákaz chovu zvierat v osadách. Dochádza tu k hroznému týraniu

🐕🐈 SPUSTILI SME ONLINE REGISTER ODCHYTENÝCH A TÚLAVÝCH ZVIERAT ✅Štátna veterinárna a potravinová správa SR spustila…

Gepostet von Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR am Mittwoch, 15. Juli 2020

Aplikácia sprístupňuje informácie o zvieratách prijatých do útulkov a karanténnych staníc obciam aj verejnosti. Obciam poskytuje prehľad o zvieratách, ktoré boli odchytené v ich katastrálnom území, a verejnosti zjednodušuje hľadanie stratených zvierat a prípadnú adopciu. 

Cieľom tejto iniciatívy je zjednotiť evidenciu odchytených a túlavých zvierat pre orgány, ktoré sa podieľajú na starostlivosti o ne a sprístupniť register verejnosti. Má pomôcť majiteľom stratených zvierat, ktorí si podľa dátumu, miesta, fotky alebo čísla čipu, okamžite môžu overiť či ich zviera bolo odchytené a prijaté do útulku alebo karanténnej stanice.

zdroj: ROTZ

Aplikácia ROTZ pozostáva z administratívnej časti, prístupnej oprávneným subjektom a časti určenej pre verejnosť. Verejnosť má okrem registra zvierat, ktorý eviduje dátum, čas a miesto odchytenia zvieraťa, fotografiu a v prípade čipovaných zvierat číslo čipu, prístup aj k zoznamu útulkov, karanténnych staníc a veterinárnych lekárov.

Štát takto podáva pomocnú ruku túlavým zvieratám a pomôže zvýšiť pravdepodobnosť ich návratu k majiteľom. ROTZ je systém, ktorý predovšetkým pomôže skrátiť túlavému zvieraťu pobyt mimo domova.

Zdroj: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech