Slovensko pritiahlo startupový svet do Bratislavy, najväčšie podujatie u nás vyhrali Poliaci

  • Na Slovensku sa konal najväčší startupový sviatok
  • Konferencie FutureNow sa zúčastnilo približne 1000 ľudí a predstavilo 8 nádejných startupov
  • Víťaz bol však iba jeden, FutureNow sme sledovali priamo z bratislavskej Starej tržnice
BeFunky-collage (1)
Future Now/StartitUp
  • Na Slovensku sa konal najväčší startupový sviatok
  • Konferencie FutureNow sa zúčastnilo približne 1000 ľudí a predstavilo 8 nádejných startupov
  • Víťaz bol však iba jeden, FutureNow sme sledovali priamo z bratislavskej Starej tržnice

Najväčšiu startupovú súťaž FTRNW Awards na Slovensku vyhrala firma Insignes Labs z Poľska.

Firma vyvíja stratégie pre nové antimikrobiálne zložky, ktoré umožňujú stálu a účinnú ochranu komerčných výrobkov a výrobkov pre domácnosť pred škodlivými účinkami mikroorganizmov, ako sú baktérie, plesne a huby. Víťaz získal 20-tisíc eur.

Podujatia sa zúčastnilo 8 startupov z Poľska, Česka, Slovenska a Maďarska. FutureNow konferencia bola tento rok úplne vypredaná a zúčastnilo sa jej viac ako 1000 ľudí z celého Slovenska a celej EÚ. Tento ročník sa konal v bratislavskej Starej tržnici.

Vyhlásením výsledkom predchádzali rôzne prednášky a ukážky firiem. Na konferencii vystúpili mená ako Pavol Čekan zo slovenského úspešného startup Multiplex DX, Otto Fabri, bývalý dizajnér spoločnosti Tesla alebo Kfir Kachlon z Izraela, ktorý je odbonríkom z oblasti investovania do kanabis priemyslu.

Najlepší startup tohtoročnej FTRNW konferencie vyberala odborná medzinárodná porota. „Sme veľmi radi, že môžeme pracovať s každým našim partnerom, keďže sme ako nezisková organizácia“, hovorí hlavá organizátorka.

zdroj: Future Now/StartitUp

Do finále tento rok postúpili tieto startupy:

Prihlásilo sa 150 startupov

Podujatie FutureNow bolo rozdelené na „main stage“, kde sa predstavovali predovšetkým medzinárodní rečníci, kde sa diskutovalo na tému budúcnosti ľudskej existencie.

Vo vedľajšom priestore kaviarne Lab coffee sa konali „deep talks“ kde išlo  hlavne o inovácie a hlbšie pochopenie ich aplikovateľnosti do každodenného života. V tomto prípade boli prednášky a diskusie kapacitne obmedzené na približne 30 ľudí.

“Hlavou témou konferencie je smerovanie ľudskej existencie v technologickej dobe, ktorá výrazne ovplyvňuje spôsob akým dennodenne žijeme. Sme radi, že sa nám podarilo pritiahnuť na Slovensko expertov z Ameriky, Izraela, Holandska alebo Veľkej Británie, ktorí sa budú vyjadrovať k témam o e-mobilite, ochrane dát, dezinformáciám alebo umelej inteligencii,” hovorí riaditeľka konferencie Nadežda Barňáková.

zdroj: FutureNow/StartitUp

Medzinárodný rozmer konferencie

Do 9-teho ročníka FTRNW Awards, oceňovanie startupov, ktoré donedávna figurovalo pod názvom StartupAwards sa prihlásilo 150 startupov zo 16-tich krajín strednej a východnej Európy.

Kedysi lokálna startup súťaž tak oficiálne nadobudla medzinárodný rozmer. Novinkou tohto roka boli aj regionálne kolá (štvrťfinále), ktoré FTRNW konferencia organizovala v spolupráci so sieťou co-workingových priestorov HubHub v Bratislave, Budapešti, Prahe a vo Varšave.

Za minulý rok konferencia FTRNW konferencia hospodárila podľa Finstatu s tržbami viac ako 312-tisíc eur. FTRNW konferencia má hlavných sponzorov tohto roka Tatra Banku a tabakovú spoločnosť Philip Morris Slovakia.

V minulosti bola konferencia predovšetkým len lokálna a zárodky najväčšieho startupového podujatia na Slovensku položila spoločnosť Neulogy a Peter Kolesár, ktorý je v súčastnosti na čele CIVITTA Slovakia (bývalé Neulogy).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech