Slovensko rozpredáva vlastný majetok. V ponuke sú skvostné kusy, máš už len pár dní

  • Už len pár dní si od štátu môžeš kúpiť hnuteľný majetok
  • Ide o zariadenia a stroje, ktoré štát nevyužíva
  • Mnoho z nich je však funkčných a zachovalých
hnuteľný majetok na predaj
Hnuteľný majetok na predaj, Ministerstvo financií SR
  • Už len pár dní si od štátu môžeš kúpiť hnuteľný majetok
  • Ide o zariadenia a stroje, ktoré štát nevyužíva
  • Mnoho z nich je však funkčných a zachovalých

Správa štátnych hmotných rezerv predáva nepotrebný majetok štátu. Tentokrát je v ponuke hnuteľný majetok v podobe prebytočných nákladných áut, strojov a rôznych ďalších zariadení.

Niektoré zariadenia sú podľa Správy štátnych hmotných rezerv SR zachovalé a funkčné, iné sú však nefunkčné, no stále sa dajú využiť. V niektorých prípadoch ide o skutočne staré skvosty.

Prvý predaj bol v apríli

Už v januári bolo avizované, že sa niečo takéto chystá. Prvý predaj sa uskutočnil v apríli, keď boli v ponuke taktiež rôzne nákladné autá a stroje.

hnuteľný majetok na predaj
zdroj: Ministerstvo financií SR

„Správa rezerv pravidelne prehodnocuje využiteľnosť hnuteľného a nehnuteľného majetku štátu vo svojej správe a v nadväznosti na to v roku 2022 spúšťa predaj majetku,“ uverejnila oficiálna stránka v januári.

Ide o majetok, ktorý je nevyužívaný a prestal plniť svoj účel, prípadne je v nevyhovujúcom stave. Informácie o majetku, ktorý si od štátu môžeš kúpiť, sú pravidelne zverejňované na portáli Ministerstva financií SR.

Funkčné aj nefunkčné zariadenia

Po úspešnom predaji v apríli sa ponuka opäť rozšírila v novembri. Nájdeš v nej napríklad motorový vozík DESTA MV 12B, ktorý ti štát predá za 3 277 eur. Avšak, podľa informácií Ministerstva financií SR ide o nefunkčný stroj.

Podobne je na tom aj pojazdná motorová striekačka PPS, ktorá bola vyrobená v roku 1983. Dnes je však už nefunkčná a môžeš ju od štátu odkúpiť za 1 098 eur.

V ponuke nájdeš aj funkčné zariadenia. Dôkazom je autožeriav ADK 70, ktorý štát ponúka za 12 060 eur. Bol vyrobený v roku 1988 a jediný háčik je v tom, že vozidlo je nespôsobilé na jazdu na cestách. Dôvodom je chýbajúca emisná kontrola.

hnuteľný majetok na predaj
zdroj: Ministerstvo financií SR

Od štátu si môžeš kúpiť tiež univerzálny nakladač UN 053, ktorý ťa bude stáť 7 138 eur. Rok výroby je 1981, no dobrou správou je, že stroj je pojazdný. Napriek tomu však potrebuje opravu hydraulickej časti a výmenu pneumatík.

Štát ponúka na predaj mnohé ďalšie stroje, nákladné autá a zariadenia. Väčšina z nich sa predáva v skutočne prijateľných cenách. Sumy sa pohybujú v pár tisíckach eur, no v ponuke nájdeš aj niekoľko zariadení, ktorých cena presiahla 30-tisíc eur.

Máš čas do konca novembra

V prípade, že máš záujem o akýkoľvek ponúkaný majetok štátu, je potrebné ho prejaviť prostredníctvom písomnej žiadosti. Musíš sa však poponáhľať – cenovú ponuku je potrebné doručiť poštou alebo odovzdať osobne do konca novembra.

hnuteľný majetok na predaj
zdroj: Ministerstvo financií SR

Ako uvádza Správa štátnych hmotných rezerv SR, pri predkladaní cenovej ponuky musíš uviesť nielen telefónny kontakt a emailovú adresu, ale aj účel využitia zariadenia, ktoré chceš odkúpiť.

Zároveň platí, že cena, ktorú ako záujemca uvedieš v cenovej ponuke, musí byť minimálne vo výške primeranej ceny – teda ceny, ktorá je uvedená pri ponuke daného majetku.

Zdroje: Správa štatnych hmotných rezerv, Ministerstvo financií SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá