Slovensko sa počas najbližších dní „oblečie do bielej“. El Niño už počasie ovplyvňovať nebude (PREDPOVEĎ)

  • Slovensko čaká chladný zvyšok týždňa
  • Snežiť bude aj v nižších polohách
  • Známemu meteorologickému javu definitívne odzvonilo
SR Žilina zima sneženie sneh ZAX Na snímke odhŕňanie snehu po snežení
Ilustračná fotografia TASR/Erika Ďurčová
  • Slovensko čaká chladný zvyšok týždňa
  • Snežiť bude aj v nižších polohách
  • Známemu meteorologickému javu definitívne odzvonilo

Dnes bude na Slovensku prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky, od približne 1 100 metrov nad morom sneženie. Podvečer od severozápadu ubúdanie zrážok. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke, výrazne sa ochladí.

Najvyššia denná teplota bude 7 až 12 °C, na juhu a východe do 15 °C. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov nad morom okolo nuly, do večera sa očakáva ďalšie ochladzovanie.

Prevažne západný vietor, ktorý bude dosahovať rýchlosť 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h), bude popoludní slabnúť. Na hrebeňoch Tatier zrána búrlivý vietor až víchrica. Spadnúť by malo do 10 milimetrov zrážok, na východe miestami 10 až 25 milimetrov.

Na Slovensku nasneží

Počasie sa na nás neusmeje ani počas najbližších dní, hoci sa už trochu vyjasní. Ako informuje portál Počasie & Radar, vo štvrtok bude obloha zamračená už len čiastočne, najmä na západe.

zima v európe 2
zdroj: Unsplash/Spencer Backman

Očakávajú sa občasné prehánky, ktoré prídu od severu a nad 1 000 m n. m. sa premenia na sneh. Ráno môže snežiť aj v nižších nadmorských výškach. Denné teploty zostanú podpriemerné, na severe 8 až 10 °C, na juhu 10 až 14 °C, s nočnými teplotami medzi 6 a -3 °C. Najviac mrazov očakávame na Záhorí a Orave.

Posledný pracovný deň týždňa prinesie veľmi chladné počasie s maximálnymi teplotami od 8 do 10 °C na severe a od 11 do 14 °C na juhu. Ranné teploty budú tiež nízke, od +3 do -3 °C. V priebehu dňa bude oblačnosť nízka, ale večer sa na západe a severe zväčší. Miestami sa očakávajú prehánky, pričom nad 1 000 m n. m. a ráno aj nižšie budú opäť snehové.

Koniec často skloňovaného javu

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Počasie & Radar, iMeteo.sk, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá