Slovensko sa senzačne bránilo, podržal ho brankár Hlavaj. Švajčiarom podľahlo, no ukázalo, že na to má

• Sledovali sme štvrtý zápas majstrovstiev sveta v hokeji
  • Slovensko si zmeralo sily s favorizovaným Švajčiarskom
Samuel Hlavaj, slovenskí hokejisti a tréner Craig Ramsay
TASR/Martin Baumann

19:20 – Zápas sa začína

Všetko je pripravené a rozhodcovia odpískali začiatok zápasu.

2. minúta – prehľad zápasu

Atmosféra v Arene Riga je vynikajúca. Fanúšikovia oboch tímov sú aktívni, z tribún sa ozývajú hlasné pokriky.

5. minúta – prehľad zápasu

Prvá tretina začína v trošku pomalšom tempe. Švajčiarsko zatiaľ neohrozilo slovenskú bránu ani raz, Slováci vystrelili 3-krát.

6. minúta – Švajčiarsko dáva gól!

Švajčiari počas jednej minúty dorovnali pomer streleckých pokusov a otvárajú skóre! Jonas Sigenthaler posiela puk do slovenskej brány a Švajčiarsko vedie. Švajčiarsko 1 : 0 Slovensko.

10. minúta – prehľad zápasu

Oba tímy si vytvárajú veľké šance. Brankári Hlavaj (Slovensko) aj Mayer (Švajčiarsko) majú čo robiť, hra je vyrovnaná. Pomer streleckých pokusov je 3 : 6 v prospech Slovenska.

12. minúta – presilová hra

Švajčiarsko si zahrá prvú presilovku v zápase. Na trestnú lavicu za držanie odchádza Mário Lunter.

14. minúta – koniec presilovej hry

Švajčiarsko dokázalo slovenskú štvoricu hráčov poriadne zovrieť v ich obrannom pásme, no tlak gólom neskončil. Slovensko hrá s plným počtom hráčov.

18. minúta – presilová hra

Slovensko druhýkrát v oslabení. Na trestnú lavicu za držanie korčuľuje Šimon Nemec.

20. minúta – prehľad zápasu

Brankára Samuela Hlavaja zasiahol puk do oblasti krku. Našťastie vyzerá byť v poriadku a v zápase pokračuje.

20. minúta – koniec presilovej hry

Slováci sa ubránili a opäť hrajú s piatimi hráčmi.

19:54 – koniec prvej tretiny

Prvá 20-minútovka je za nami. Švajčiarsko vedie 1 : 0 nad Slovenskom.

Slováci dokážu hrať so Švajčiarskom vyrovnanú partiu. Tempo hry na slovenskej strane spomalili dve oslabenia, počas ktorých sa však Švajčiari nepresadili.

Arena Riga buráca, fanúšikovia povzbudzujú svoje tímy z celej sily.

Pomer streleckých pokusov je 10 : 6 v prospech Švajčiarska.