Slovensko zasiahne prvá vlna horúčav. Teploty budú o pár dní atakovať 35 °C (PREDPOVEĎ)

  • Už v pondelok sa môžeš tešiť na slnečné počasie
  • Nasledujúce dni budú ešte teplejšie
Muž sa ovlažuje vodou a teplomer
Ilustračná fotografia TASR/AP Photo/Manu Fernandez, TASR/Matthias Bein/dpa
  • Už v pondelok sa môžeš tešiť na slnečné počasie
  • Nasledujúce dni budú ešte teplejšie
 
Slovensko čaká prvá vlna horúčav, ktorá prinesie hneď sériu teplých dní s teplotami nad 30 °C, ba dokonca až do 35 °C. Táto správa poteší najmä milovníkov horúcich letných dní.

Pred nami je totiž šnúra teplých dní, ideálna na výlety k vode či grilovačky s priateľmi. Predpoveď počasia na nasledujúce dni prináša portál iMeteo.sk

Šnúra teplých dní 

Mnohí z nás sa sťažovali, že toto leto zatiaľ nestojí za nič, pretože namiesto horúčav nás trápilo chladné a premenlivé počasie s prehánkami a búrkami. Pravdou však je, že teploty boli v porovnaní s priemerom mierne nadnormálne.

Teplý vzduch k nám bude prúdiť od juhozápadu. Nad Stredozemným morom sa vytvorí tlaková výš, ktorá k nám prinesie horúci vzduch z Afriky. Zároveň sa tento výbežok tlakovej výše rozšíri aj nad naše územie a prinesie slnečné počasie.

Začiatok budúceho týždňa síce horúčavy ešte neprinesie, no už v pondelok sa môžeme tešiť na slnečno. Teploty vystúpia do výšky 22 až 28 °C.

Prvý horúci deň by mal doraziť v utorok. Teploty sa vyšplhajú na 26 až 32 °C. Najteplejšie by malo byť v stredu, kedy sa ortuť teplomera vyšplhá na 27 až 34 °C. V stredu popoludní sa však na severe krajiny očakávajú prehánky a búrky, ktoré by mohli byť aj intenzívne.

Ako informuje iMeteo.sk, v stredu sa na Slovensku očakáva horúce slnečné počasie, no na severe krajiny by sa v popoludňajších hodinách mohlo pokaziť. Dôvodom je rozpadajúci sa studený front, ktorý by mohol priniesť prehánky a búrky.

Presná poloha a intenzita búrok zatiaľ nie sú známe, no je dôležité sledovať najnovšie predpovede a byť pripravený na možné zhoršenie počasia.

Mierne ochladenie 

Po stredajších horúčavách nás vo štvrtok čaká mierne ochladenie. Teploty sa vyšplhajú na príjemných 24 až 30 °C, takže stále bude ideálne počasie na letné aktivity. V piatok sa však horúčavy opäť vrátia a na mnohých miestach Slovenska sa môžeme tešiť na teploty nad 30 °C.

Počasie by sa malo ochladiť až v priebehu nasledujúceho víkendu. Očakáva sa prechod studeného frontu, ktorý prinesie búrky a mierny pokles teplôt.

Presný vývoj počasia a intenzita búrok sa však zatiaľ nedajú s istotou predpovedať. Odporúčame vám preto sledovať najnovšie predpovede a byť pripravení na možné zmeny počasia.

Aj keď sa v priebehu nasledujúceho víkendu očakáva mierne ochladenie, výraznejší pokles teplôt by mal nastať až ku koncu júna. To je však ešte ďaleko a do vtedy sa môže počasie ešte značne meniť.  

Zdroj: iMeteo.sk 

Najnovšie videá

Trendové videá