Slovensko zasiahnu ničivé mrazy a sneh: Vieme, kedy udrú najsilnejšie (PREDPOVEĎ)

  • Na Slovensko dorazia už túto noc poriadne silné mrazy
  • Postupne budú silnieť
  • Po teplých týždňoch môžu narobiť veľké škody
Na snímke jar a sneženie
Ilustračné foto Canva/Kichigin, Eternal creative
  • Na Slovensko dorazia už túto noc poriadne silné mrazy
  • Postupne budú silnieť
  • Po teplých týždňoch môžu narobiť veľké škody

Slovensko sa počas najbližších dní preberie z jarného sna. Do našej oblasti prichádzajú mrazy. Bude ich síce miestami naďalej sprevádzať jasné a slnečné počasie, no v noci môžu narobiť poriadne škody a dostanú sa na hodnoty, ktoré sme nezažili ani počas posledných zimných týždňov.

Ako informuje Počasie & radar, už dnes (6. marca) zažijeme prvé príznaky blížiaceho sa ochladenia. Konkrétne k nám zavíta studený front. V strede Slovenska, na juhu či na západe meteorológovia očakávajú zrážky. K večeru hlásia dokonca aj možnosť sneženia, a to už od stredných polôh (1 200 až 1 300 metrov nad morom). Teploty by ani na juhu krajiny nemali prekonať 16 stupňov Celzia.

V noci na štvrtok sa dočkáme prvých poriadnych mrazov. Práve preto možno očakávať, že pre prírodu, ktorá už koncom februára začala krásne rozvkitať, budú aj takéto mrazy viac, než ničivé. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) avizuje, že teplota v dolinách a kotlinách miestami klesne až k -6 stupňom Celzia. Cez deň budú naďalej hroziť prehánky (od stredných polôh snehové). Teplota sa nedostane nad 11 stupňov a na Spiši či Horehroní ani nad 6 stupňov Celzia.

Noc na piatok bude ešte mrazivejšia. Teploty miestami klesnú až k -8 stupňom. Cez deň na juhozápade sa nedostanú nad 12 stupňov, zvyšok krajiny by mal počítať s možnými piatimi až desiatimi stupňami.

Prvá víkendová noc lokálne v údoliach prinesie ochladenie na -4 až -9 stupňov. Cez deň by sa teploty mohli vyšplhať najviac na 13 stupňov. Podobný príbeh bude pokračovať aj v nedeľu.

SHMÚ však avizuje mierne oteplenie a v noci hlási mrazy na úrovni -3 stupne Celzia. Každé ráno počas zvyšku tohto týždňa môže sprevádzať hmla, ktorá bude obmedzovať viditeľnosť na cestách, varujú odborníci.

Máme za sebou jednu z najteplejších zím za takmer 20 rokov

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Počasie & radar, SHMÚ, iMeteo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá