Mikloš, Mistrík a iní uznávaní lídri budú radiť slovenskému biznisu. Prinesú v boji s koronou reálne riešenia?

 • Firmy po celom svete už niekoľko mesiacov bojujú s krízou, aké sú skúsenosti napríklad automobilky, leteckej či poradenskej spoločnosti?
 • Štátnu pomoc využívajú slovenské firmy menej. Ako sme na tom v porovnaní so zahraničím a kde máme rezervy?
 • Otázky z aktuálneho diania budú zodpovedať špičkoví biznismeni na konferencii #akonato od Slovenskej sporiteľne
akonato
FB/TASR
 • Firmy po celom svete už niekoľko mesiacov bojujú s krízou, aké sú skúsenosti napríklad automobilky, leteckej či poradenskej spoločnosti?
 • Štátnu pomoc využívajú slovenské firmy menej. Ako sme na tom v porovnaní so zahraničím a kde máme rezervy?
 • Otázky z aktuálneho diania budú zodpovedať špičkoví biznismeni na konferencii #akonato od Slovenskej sporiteľne

S druhou vlnou protipandemických opatrení sa mnoho slovenských podnikateľov a firiem opäť ocitlo v ťažkej situácii. Doba je dnes neistá, ale viaceré spoločnosti počas prvej vlny úspešne upravili či zmenili svoje biznis modely.

V duchu skúseností s koronakrízou sa bude niesť konferencia #akonato od Slovenskej sporiteľne, na ktorej svoje podnikateľské taktiky prezradia firmy ako Volkswagen Slovakia, Lufthansa, Mastercard či inšpiratívni Slováci ako Ivan Mikloš alebo Róbert Mistrík.

Najväčšie biznis podujatie jesene však tentokrát prebehne stopercentne online a zadarmo, 21. októbra live zo Starej tržnice. Dovtedy na teba čaká záznam z inšpiratívneho roku 2019, kde užitočné tipy a triky získali stovky slovenských podnikateľov.

Hlavnými spíkrami #akonato sú Ingo Bleier, člen predstavenstva Erste Group Bank AG, zodpovedný za firemné bankovníctvo a finančné trhy; a Zdeněk Pohlreich, český šéfkuchár, podnikateľ a inšpirátor.

 

Ako v korone vyťažiť maximum?

V prvom bloku konferencie #akonato bude reč o korone a výzvach, ktoré prináša do malých a veľkých biznisov. Špičky európskeho biznisu z Mastercard, EY, Lufthansy a Volkswagenu budú diskutovať o tom, ako sa robustné korporátne firmy dokážu rýchlo prispôsobiť pandémii a kde si z nich môžeme vziať príklad.

Prečo sa to týka aj teba: Skúsení a úspešní lídri miliardových firiem vysvetľujú, ako upraviť firemné procesy, nastaviť si priority a prispôsobiť vnútrofiremnú komunikáciu. Poukážu na zmeny, ktoré korona spustila, no vo veľkých firmách zostanú aj po prípadnom odznení pandémie a vypichnú príležitosti, ktoré pandémia priniesla pre rôzne segmenty.

Spríkri bloku: Bojujeme s koronou. Aká je cesta k úspechu?
 • Katarína Kakalíková, riaditeľka pre government business development Mastercard
 • Stephan Linhart, Senior Director Sales Austria & Slovakia pre Lufthansa Group
 • Marián Bíž, vedúci partner EY na Slovensku
 • Karen Kutzner, členka predstavenstva a CFO Volkswagen Slovakia

Vyjadri svoj názor: Z biznisu ktorej firmy sa dá podľa teba najväčšmi poučiť?

Kedy sa ekonomika vráti do normálu a ako využiť štátnu pomoc efektívne?

Dvaja ministri financií, CEO najväčšej slovenskej banky a reportér Financial Times sa pozrú na to, aké dlhodobé dôsledky bude koronakríza mať pre slovenský biznis a v čom je iná od ostatných krízových období. Diskutovať budú o využívaní záchranných štátnych balíčkov a Slovensko postavia do kontrastu k ostatným európskym štátom.

Prečo sa to týka aj teba: Odborníci sa pozrú na konkrétne čísla a predikcie, ktoré budú diktovať vývoj slovenskej ekonomiky najbližšie mesiace. Reč bude aj o ďalšej kríze, ktorá by po odznení koronavírusu mohla nastať a diskusia sa bude týkať aj štátnych balíčkov záchrannej pomoci.

Spríkri bloku: Vráti sa ekonomika rýchlo do normálu? Hospodárska kríza – jej vplyv a výhľady
 • Peter Krutil, CEO Slovenskej sporiteľne
 • Ivan Mikloš, prezident think tanku MESA 10, bývalý minister financií SR
 • James Shotter, reportér Financial Times

Vyjadri svoj názor: Ktorého zo spíkrov vnímaš ako najdôveryhodnejšieho?

Ako rozvíjať a inovovať aj počas krízy?

Významní slovenskí predstavitelia športu, biznisu a vedy otvoria tému aktuálnej situácie v kontraste ich vlastných projektov. Martin a Peter Velitsovci porozprávajú o vlastnej značke cyklistického oblečenia, Róbert Mistrík o aktuálnom stave vedy, pričom odhalí svoje najväčšie úspechy a zlyhania, olympijská biatlonistka Anastasia Kuzmina zasa otvorí tému podnikania po skončení športovej kariéry.

Prečo sa to týka aj teba: Skúsení predstavitelia z viacerých odvetví biznisu na reálnych zážitkoch a skúsenostiach radia, ako si efektívne poradiť v kríze aj mimo nej.

Spríkri bloku: Talkshow Andrei Belányiovej: Čo spája šport, biznis a vedu?
 • Martin a Peter Velitsovci, cyklisti a majitelia značky Isador apparel
 • Róbert Mistrík, slovenský vedec a podnikateľ
 • Anastasia Kuzmina, slovenská biatlonistka a olympijská víťazka

Vyjadri svoj názor: Ktorý zo spíkrov je najbližší tvojej oblasti a záujmom?

Najväčšie biznis podujatie jesene bude zadarmo online 21. októbra 2020.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech