Kde sa na Slovensku môžeš naučiť programovať

  • Prog­ra­mo­va­nie je ďalší cudzí jazyk, ale odli­šuje sa pou­ži­tím a hlavne silou, kto­rou dokáže veľké veci. Prog­ra­mo­va­nie je spô­sob, ako komu­ni­ko­vať so strojmi.
  • Prog­ra­mo­va­nie je ďalší cudzí jazyk, ale odli­šuje sa pou­ži­tím a hlavne silou, kto­rou dokáže veľké veci. Prog­ra­mo­va­nie je spô­sob, ako komu­ni­ko­vať so strojmi.

A aby si sa naučil programovať, nemusíš len chodiť na školu s IT zameraním. Dá sa to aj doma, ale koľko z nás sa k tomu v pohodlí domova nevie dokopať. Ak medzi takých ľudí patríš, nezúfaj. Aj na Slovensku sa nájde dosť kurzov, ktoré ťa programovať naučia . A nemusíš byť len úplný začiatočník. Veď prečo sa nenaučiť nový jazyk alebo sa zlepšiť v tom, z ktorého už čo-to vieš?

Learn2Code

Na Learn2Code nájdeš veľa online kurzov, ale aj prezenčné, čiže tie, pri ktorých musíš byť prítomný aj fyzicky. Medzi online nájdeš napríklad Webrebel, kde sa naučíš ako vytvoriť vlastnú webstránku, kurzy v programovaní pre WordPress alebo kurzy jazyka Swift, kde sa naučíš tvoriť aplikácie pre iOS. V prezenčných kurzoch sa tiež môžeš naučiť weby v PHP a responzívne stránky, ale aj aplikácie pre iOS. Kurzov sa môžeš zúčastniť v Bratislave, ale aj iných mestách, ako sú Košice, Banská Bystrica, Trnava či Žilina.

IT LEARNING SLOVAKIA

foto: facebook IT LEARNING SLOVAKIA

Stredisko IT LEARNING, ktoré existuje už 9 rokov, ťa naučí naozaj kadečo. Nájdeš tu kurzy zamerané na tvorenie webstránok, programovanie aplikácií pre Android aj iOS, ale môžeš sa naučiť aj spravovať databázové systémy alebo programovať v rôznych programovacích jazykoch od Assemblera cez Python až po Javu. Kurzy sa odohrávajú len v Bratislave a môžeš si vybrať denný, večerný alebo víkendový, podľa toho, ktorý ti najlepšie vyhovuje.

IT Academy

foto: facebook @ITAcademySK

V IT Academy nájdeš až 299 kurzov vo všetkých možných oblastiach, ale nás tu zaujímajú hlavne tie programovacie. Nájdeš tu kurzy na tvorenie webstránok v HTML, CSS, ale aj ASP. NET, Ruby on Rails a mnohých iných jazykoch, ale aj redakčných systémoch. Okrem nich sa môžeš prihlásiť aj na kurzy týkajúce sa databáz alebo sa naučiť niektorý z veľkého množstva programovacích jazykov. K dispozícii sú denné aj večerné kurzy, ktoré sa konajú v budove Univerzitného technologického inkubátora STU v Bratislave.

Macrosoft

foto: facebook @KurzyMacrosoft

Ďalším miesto ponúkajúcim programovacie kurzy je Macrosoft v Bratislave. Môžeš sa tu naučiť pracovať s databázami, alebo programovať v .NET, C++, Jave alebo Pythone. Nechýbajú ani kurzy na tvorbu webstránok v HTML, CSS a Javascripte, ale aj PHP alebo frameworku jQuery. Rovnako, ako v predošlých si môžeš vybrať denné, večerné alebo víkendové kurzy.

GOPAS

foto: facebook @GopasSK

Bratislavský GOPAS je dcérskou spoločnosťou českej Počítačovej školy GOPAS.  Nájdeš tu kurzy programovania v Pythone, C++, C#, PERL a mnohých iných. Tiež sa tu môžeš naučiť programovať aplikácie na Android a iOS. A nechýbajú ani kurzy na tvorenie webstránok a webových aplikácií a dokonca aj tie, ktoré preberajú hacking a zraniteľnosti v IT.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech