Slovenský bizár: Radačovský vypustil v rokovacej sále EP holubicu. „Chodili mi kolegovia blahoželať“

  • Nezaradený europoslanec Miroslav Radačovský vypustil v EP holubicu
  • Mala symbolizovať mier
  • Startitupu poskytol vyjadrenie
radačovský holubica
Europoslanec Miroslav Radačovský s holubicou Instagram/martinhojsik
  • Nezaradený europoslanec Miroslav Radačovský vypustil v EP holubicu
  • Mala symbolizovať mier
  • Startitupu poskytol vyjadrenie

Nezaradený poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Radačovský vypustil v rokovacej sále počas zasadania holubicu, zachytáva video zdieľané na sociálnej sieti podpredsedom Europarlamentu Martinom Hojsíkom (PS).

Radačovský vypustil holubicu z tašky, ktorú mal počas svojho posledného vystúpenia v europarlamente zavesenú na ramene. Počas tohto počinu europoslanec hovoril o tom, ako celej Európe želá mier.

„Celej Európe, aj Rusom a Ukrajincom, by som želal mier,“ vyjadril sa v prejave Radačovský. „Dovoľte mi vypustiť túto holubicu na znak toho, že Európa potrebuje mier,“ dodal následne.

Počin mal vraj úspech

Startitup so žiadosťou o vyjadrenie kontaktoval aj samotného europoslanca. Vypustenie holubice podľa neho symbolizovalo potrebu mieru pre Európu a išlo zároveň o gesto, ktorým sa lúčil so svojím 5-ročným pôsobením v Európskom parlamente.

„Veď tieto holubice sa vypúšťajú pri rôznych príležitostiach, na Olympijských hrách sa ich vypúšťajú stovky,“ pripomenul Radačovský. Vypustiť zviera v priestoroch europarlamentu mu nevhodné nepripadá.

„Európska únia je založená na princípe mieru. Predstavte si, že by som si tak nevážil Európsky parlament, že by som tú holubicu vypustil niekde vonku uprostred Bruselu,“ zdôvodnil Radačovský.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Hojsík (@martinhojsik)

„Holubicu mieru“ podľa europoslanca schvaľovali aj mnohí jeho kolegovia z europarlamentu. „Chodili mi blahoželať,“ tvrdí Radačovský. „Jeden kolega mi dokonca vyčítal, že som ich nezohnal viacej, aby sme ich mohli v parlamente vypustiť viacerí spolu,“ dodal. Doplnil tiež, že sa im zviera medzičasom podarilo chytiť.

„Považujem to za oveľa krajšie, ako keby sme mali vypustiť nejaký dron,“ hovorí ďalej Radačovský. Je vraj presvedčený, že keby každý človek na svete, ktorý si želá mier, vypustil jednu holubicu „tak by všetky drony s bombami rozohnali“.

Vraj hanba pre Slovensko

Podpredseda europarlamentu Martin Hojsík z hnutia PS sa však k celej situácii vyjadril kriticky. „To je neskutočná hanba pre Slovensko! Namiesto práce robia nezaradení poslanci v Európskom parlamente doslova cirkus,“ napísal na sociálnu sieť Hojsík.

„Nie reálne výsledky práce a dobré meno krajiny, ale len senzácie, pokriky, nakrúcanie videí a najnovšie aj týranie zvieraťa. To je vizitka ich 5-ročného mandátu,“ doplnil podpredseda.

Zdroj: Instagram/Martin Hojsík

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá