Slovenský Matador pripravuje vlastné auto!

  • Vedel by si si predstaviť, že Pirelli predstaví vlastné auto? Alebo nebodaj slovenský Matador? Ak nie, prekvapím ťa.
  • Vedel by si si predstaviť, že Pirelli predstaví vlastné auto? Alebo nebodaj slovenský Matador? Ak nie, prekvapím ťa.

Skupina Matador so Štefanom Rosinom na čele chystá krok, ktorý môže vystreliť značku do výšin. Firma z Púchova je známa hlavne pneumatikami, ktorých výrobu pred 11 rokmi ukončila, teraz sa však s pomocou kúpeného dizajnérskeho štúdia a vlastného výskumno-vývojového centra pripravuje prototyp automobilu a celkovo posun svojho biznisu do prototypovania.

Výroba slovenských áut nám zatiaľ príliš mnoho nehovorí. Existujú u nás dva superšporty – K1 Attack a Brutal, ktorý je vo fáze prototypu, ani jeden z nich sa však pochopiteľne do sériovej výroby nedostane. A túto ambíciu zrejme nebude mať ani Matador. Napriek tomu je iniciatíva pripraviť prototyp zo strany slovenskej firmy veľmi sympatická – a ak to má niekto u nás zvládnuť na úrovni, tak je to práve Matador.

20150616_side_afd_sketch_web

foto: matador

Po nadizajnovaní prototypu by sa mal celý koncept predať niektorej z Automobiliek – logicky sa ponúka najmä Škoda a to nielen geograficky, ale aj vzhľadom na to, že Matador vlastní české dizajnérske štúdio Aufeer Design.

Kto napokon slovenské auto vyrobí a ako bude vyzerať, to je zatiaľ veľkou neznámou – ako však povedal Štefan Rosina v rozhovore pre HN, nie je tu ambícia priniesť na trh niečo, čo tu už dávno je. Prototyp Matadoru by mal vyjsť na cesty najneskôr v roku 2020.

Screen Shot 2016-04-06 at 15.44.22

foto: matador

titulná foto: carbodydesign.com (ilustračná foto)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech