Slovenský miliardár Haščák jazdí na luxuse za státisíce. Auto patrí medzi špičku a konkuruje Bentley

  • Jaroslav Haščák patrí do svetového rebríčka miliardárov
  • Vlastní Mercedes Maybach triedy S, ktorý je určený pre prvotriednu prepravu
pjimage (40)
TASR/Jakub Kotian, mercedes-benz.sk
  • Jaroslav Haščák patrí do svetového rebríčka miliardárov
  • Vlastní Mercedes Maybach triedy S, ktorý je určený pre prvotriednu prepravu

Jaroslav Haščák je slovenský podnikateľ a jeden z hlavných predstaviteľov finančnej skupiny Penta. 

Haščák sa umiestnil na 1990. mieste v rebríčku miliardárov. Jeho majetok vyčíslil magazín Forbes na hodnotu viac ako miliardy dolárov.

Haščák profituje a získava peniaze z  oblasti zdravotníctva, priemyslu, realít, služieb a od roku 2014 sa investične angažuje na slovenskom mediálnom trhu prostredníctvom Penty v News and Media Holding, Petit Press a United classifieds.

Haščák a médiá

Vstup Penty do vlastníckej štruktúry vydavateľa denníka SME bol dôležitým impulzom pre odchod niekoľkých redaktorov, ktorí založili Denník N.

Haščák je v hľadáčiku médií po tom, ako má byť údajne jedným z hlavných aktérov kauzy Gorila. Ďalej, ako uvádza web omediach.com, je spomínaný v spojitosti s komunikáciou s podnikateľom Marianom Kočnerom. V profilovom rozhovore pre Aktuality s názvom Haščák z Penty exkluzívne: O Kuciakovej vražde, Kočnerových esemeskách aj nahrávkach Gorily sa k mnohým veciam vyjadril.

Známy podnikateľ možno pôsobí na prvý pohľad ako nenápadný muž v obleku, no to, že ide o jedného z najbohatších Slovákov napovie jeho auto, ktoré patrí medzi extratriedu a nemôže si ho dovoliť každý.

Jazdí na špeciálnom aute

Haščák po Bratislave cestuje pravidelne v luxusnom aute. Je ním Mercedes Maybach triedy S a podľa recenzií je ideálny pre prvotriednu prepravu. Je určený na výkonnejšie orientovanú jazdu.

Maybach len nešoférujete, ale zažívate jazdu s ním. Od vône pružnej kože a systému v kabíne až po silný buchot pri zatváraní dverí viete, že ste vstúpili do niečoho špeciálneho skôr, ako naštartujete,“ píše autor recenzie.

zdroj: mercedes-benz.sk

Skvelé technické prvky a je to auto, ktoré je silné a má zadné sedadlá lepšie ako sedadlo vodiča. Typ tohto Mercedesu je porovnávaný s exkluzivitou Rolls-Royce.

Model Mercedes Maybach triedy S roku 2020 začína s cenou okolo 174 000 dolárov (S 560), zatiaľ čo model S 650 stojí od 204 000 dolárov vyššie. V porovnaní s Rolls-Royce Phantom za takmer 460 000 dolárov alebo s Mercedes- AMG S 63 s cenou 153 000 dolárov ide celkom o rozumnú cenovú kategóriu.  

zdroj: mercedes-benz.sk

Mercedes Maybach triedy S ponúka všetok luxus a exkluzivitu značky Rolls-Royce za zlomok ceny, avšak aj s rozdielmi. Modely Mercedes Maybach S 560 a S 650 v roku 2020 predstavujú reakciu Nemecka na dlhoročných britských rivalov Bentley a Rolls-Royce.

Aj keď obidva Maybachy zdieľajú niektoré komponenty so sedanmi triedy S, S 560 a S 650 idú ďaleko za hranice toho, čo ponúkajú aj tie najnáročnejšie ponuky triedy S vrátane dostupného motora bi-turbo V12.

Zadné sedadlá  sú naozaj dokonalým obrázkom pohodlia. Po pridaní doplnku Executive Rear Seating Package Plus sú sedadlá vzadu vyhrievané, masážne, a k tomu sú navyše k dispozícií vyhrievané a chladiace držiaky nápojov.

zdroj: mercedes-benz.sk

zdroj: mercedes-benz.sk
Zdroje: forbes.com, dennikn.sk, kbb.com, omediach.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá