Slovenský miliardár Tkáč otvára spolu s partnermi veľdielo. Je ním pompézne vinárstvo vo vychýrenej svetovej lokalite

  • V uznávanom vinárskom regióne Bordeaux pribudla výnimočná stavba, na ktorej pracovali aj Slováci
  • Vinárstvo Le Dôme, ukryté vo francúzskych kopcoch, je skvostom, na ktorý je hrdý aj podnikateľ z Devína Patrik Tkáč
Facebook/ Patrik Tkáč
  • V uznávanom vinárskom regióne Bordeaux pribudla výnimočná stavba, na ktorej pracovali aj Slováci
  • Vinárstvo Le Dôme, ukryté vo francúzskych kopcoch, je skvostom, na ktorý je hrdý aj podnikateľ z Devína Patrik Tkáč

Jeden z najbohatších Slovákov s odhadovaným majetkom 2,8 miliardy eur – Patrik Tkáč – dáva verejnosti do pozornosti celkom novú stavbu vo francúzskej obci Saint-Émilion.

Táto malebná obec sa nachádza asi 35 kilometrov severovýchodne od Bordeaux, ktoré je známe hlavne svojím vinárskym krajom a vínom. Pre svoju historickú hodnotu je mesto spolu s okolitými vinohradmi od roku 1 999 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V posledných rokoch sa Tkáč pohybuje najmä v štruktúrach okolo investičnej skupiny J&T, ktorá zahŕňa aj developerskú spoločnosť J&T Real Estate. JTRE pôsobí na realitnom trhu už 25 rokov a patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku aj v celom regióne strednej Európy.

Práve JTRE spolupracuje na novom dizajnovom vinárstve vo Francúzsku a to spoločne s jedným z najvýznamnejších architektov posledného storočia – Norman Fosterom.

„Naša vinotéka má v ponuke nielen naše ikonické víno Le Dôme, ale aj všetky ostatné vína, ktoré vyrábame v Bordeaux a v Napa Valley spolu s Jonathanom Maltusom, známym z encyklopédií ako člen skupiny garážista, lebo sa prisťahoval do Bordeaux a začal robiť víno v malom, v garáži,“ vysvetľuje Tkáč. Je tiež držiteľom Radu britského impéria, ktorý mu udelila kráľovná Alžbeta II.

„O 30 rokov neskôr aj vďaka slovenskému pričineniu povstala táto nádhera. Od teraz je Bordeaux aj trochu slovenské. Jonathan, ktorý ostáva našim partnerom a chystá svojho syna na nasledovníctvo, rád príde medzi nás na Devína a spolu naše vína ochutnáme.“

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: JTRE, Facebook/ Patrik Tkáč, vins-saint-emilion.com, fosterandpartners.com, Dezeen

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá