Slovenský novinár je nezvestný už 15 rokov. Podľa mňa štát vedel, kto ho zabil, hovorí jeho priateľ

  • Novinár Paľo Rýpal je nezvestný už 15 rokov
  • O jeho zmiznutí kolujú dohady a teórie, no dôkazy chýbajú
palo rýpal
FB/Hľadá sa Paľo Rýpal
  • Novinár Paľo Rýpal je nezvestný už 15 rokov
  • O jeho zmiznutí kolujú dohady a teórie, no dôkazy chýbajú

Koncom apríla 2008 našla majiteľka bytu, ktorý si novinár Paľo Rýpal prenajímal, list od svojho nájomníka. Písal v ňom, že „nevidel iné východisko“. Novinár Rýpal sa už veľakrát vyparil na niekoľko dní a veľa jeho kolegov a blízkych si aj tentokrát myslelo, že sa novinár o pár dní zjaví s nejakou reportážou či odhalením. Vzal si totiž notebook i fotoaparát. 

Z tejto výpravy sa však už nikdy nevrátil.

Podľa mňa štát vedel, kto ho zabil. Tak ako to vedeli aj v prípade Daniela Tupého,“ napísal nedávno na sociálnu sieť jeho kolega Peter Nôta.

Novinárova sestra Iveta Uhliariková Rýpalová je zase presvedčená, že jej brata zavraždili. „Palko, zajtra bude 15 rokov od tvojho zmiznutia. Odvtedy, keď ťa naposledy videli tvoji známi. A čo sa dialo po tomto dni, vieme iba z toho, čo zistil tvoj kolega a kamarát Peter Nôta. Škoda, že to nezaujíma kompetentné orgány… Alebo NECHCE zaujímať?“ napísala na sociálnej sieti.

15 rokov nezvestný

Paľo Rýpal pochádzal z Prievidze, kde žil prvé dva roky svojho života. Sám však hovoril, že sa mu s detstvom viazali najmä spomienky na Rajec, kde vyrastal. Pri Žiline vraj prežil klasické vidiecke detstvo.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Aktuality, TREND, blog Denník N, Aktuality, V siedmom nebi , chilli.today, Pluska, ludialudom.sk, Šarm, Nový čas, Noviny.sk, Pravda, PRESPOR, Facebook/Peter Nôta

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá