Slovenský pavilón na Expo Dubaj 2020 je otvorený. Svetu ukazujeme, že sme inovatívna krajina

  • Slovenský pavilón na svetovej výstave Expo Dubaj 2020 je od nedele 3. októbra plne funkčný
  • Od dnešného dňa je sprístupnený aj širokej verejnosti
  • Sprístupnili ho Ministerstvu životného prostredia, ktoré ako prvá vládna delegácia participuje v rámci Expo Dubaj na prvom tematickom týždni Klíma a biodiverzita
Expo Dubaj
Expo Dubaj 2020
  • Slovenský pavilón na svetovej výstave Expo Dubaj 2020 je od nedele 3. októbra plne funkčný
  • Od dnešného dňa je sprístupnený aj širokej verejnosti
  • Sprístupnili ho Ministerstvu životného prostredia, ktoré ako prvá vládna delegácia participuje v rámci Expo Dubaj na prvom tematickom týždni Klíma a biodiverzita

„Slovenský pavilón sme sprístupnili už v nedeľu 3. októbra. Ministerstvo hospodárstva spoločne s agentúrou SARIO pripravili na základe individuálnych požiadaviek jednotlivých účastníkov podnikateľskej misie niekoľkodňový odborný program,“ povedala Miroslava Valovičová, generálna komisárka expozície SR na Expo Dubaj 2020.

„Vytvorili priestor pre množstvo stretnutí v slovenskom pavilóne a networking v rámci návštev iných pavilónov.” 

Slovenský pavilón navštívili ako prví minister hospodárstva Richard Sulík a minister životného prostredia SR Ján Budaj so svojou delegáciou a s veľvyslancom Slovenska v Spojených Arabských Emirátoch Michalom Kováčom.

expo dubaj
zdroj: Media Liaison Officer Slovakia Expo Dubai 2020

Zelená dohoda

Hlavným podujatím tematického týždňa Klíma a biodiverzita je diskusia lídrov na tému Európska zelená dohoda: Výskum a inovácie ako nástroj ku klimatickej neutralite, ktorú otvoril Minister životného prostredia SR Ján Budaj.

Diskusia je organizovaná Európskou službou pre vonkajšiu činnosť EEAS v Bruseli. Na podujatí sa okrem ministra Jána Budaja zúčastnila aj delegácia MŽP SR.

„Slovensko je inovatívna krajina v mnohých smeroch, vrátane ekológie a udržateľnosti a dnes to môžeme ukázať svetu.

Jedným z cieľov Expo Dubaj 2020 je počas nasledujúcich dvoch týždňov inšpirovať predstaviteľov štátov, podnikateľov a návštevníkov, ako môžu bojovať s klimatickou zmenou a zároveň zachovať biodiverzitu,“ povedal minister životného prostredia Ján Budaj.

zdroj: Expo Dubaj 2020

Súčasťou delegácie MŽP SR na Expo Dubaj je aj podnikateľská misia, ktorú odborne zabezpečoval rezort životného prostredia a ktorej cieľom je nadviazať podnikateľské a investičné prepojenia.

Slovensko reprezentuje 12 úspešných firiem ako Sensoneo, Innobat, Elis Tech, Achee Tech, Bioelektra SE, Panara, Safra Photonics či E-vision.

Slovenským podnikateľom vytvorilo MŽP SR podmienky na pracovné stretnutia a nadviazanie potenciálnych obchodných partnerstiev.

Programu a rokovaní so slovenskými podnikateľmi sa zúčastňujú aj zahraniční podnikatelia, ktorí zastupujú významné globálne spoločnosti so sídlom v Spojených Arabských Emirátoch.

„Podnikateľská misia ministerstva životného prostredia, ktorá sa realizuje v spolupráci s ministerstvom hospodárstva a agentúrou SARIO, chce globálnemu publiku ukázať, čím dokáže Slovensko prispieť v rámci celosvetovej snahy o udržateľnosť, dekarbonizáciu a zelené hospodárstvo. Prítomné firmy majú v tomto smere svetu čo ponúknuť a obstoja v globálnej konkurencii,“ doplnila Miroslava Valovičová.

zdroj: Media Liaison Officer Slovakia Expo Dubai 2020

Workshopy na tému udržateľnosti

Misia Ministerstva životného prostredia zahŕňa aj účasť a otvárací príhovor ministra životného prostredia Jána Budaja ako prvého rečníka na Climate and Biodiversity Business Forum, organizovanom Dubajskou obchodnou komorou.

Minister Ján Budaj sa dnes stretol aj s ministerskou životného prostredia Izreala, Tamar Zandberg.

V medzinárodnej panelovej diskusii zameranej na zelené a transparentné financovanie dnes vystúpil aj generálny riaditeľ Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Peter Blaškovitš.

Ten diskutoval na tému udržateľné a uhlíkovo neutrálne hospodárstvo v súlade s globálnou energetickou stratégiou.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá