Slovenský podnikateľský príbeh ako z rozprávky sa rozplynul. Luxusný plážový rezort zbúrajú

  • Populárny rezort v Piešťanoch je čiernou stavbou a majitelia ho musia zbúrať
  • Zároveň im úrady udelili astronomickú pokutu
BeFunky-collage - 2020-10-05T141635.528
reprofoto Facebook/Bearded Brothers Wakesoul
  • Populárny rezort v Piešťanoch je čiernou stavbou a majitelia ho musia zbúrať
  • Zároveň im úrady udelili astronomickú pokutu

Podnik dvoch mladých hipsterov vyzeral na prvý pohľad ako splnený sen. „Bradatých bratov“ však čakal nepríjemný budíček. Úrady totiž rozhodli, že luxusný plážový rezort pôjde k zemi a lokalitu musia uviesť do pôvodného stavu. Rezort je totiž od začiatku čiernou stavbou, navyše v chránenom území. Majitelia navyše dostanú astronomickú pokutu, až 145 000 eur. Informujú o tom Aktuality.sk.

Čierna stavba

Okresný úrad Trnava zamietol odvolanie spoločnosti a potvrdil rozhodnutie stavebného úradu mesta Piešťany zo dňa 11. 05. 2020, ktorým stavebný úrad nariadil spoločnosti odstrániť nepovolené stavby, upraviť terén do pôvodného stavu a uviesť stavby do pôvodného stavu,“ potvrdila pre Aktuality.sk hovorkyňa Ministerstva vnútra Petra Friese s tým, že spoločnosť musí uhradiť vysokú pokutu. „Rozhodnutie o pokute nadobudlo právoplatnosť dňa 24. 9. 2020,“ dodala hovorkyňa. 

Prevádzkovatelia sa ešte môžu obrátiť na súd, ktorý rozhodnutie úradu preskúma. Úrad rozhodoval o rezorte viac ako rok. WakeSoul funguje od roku 2019 a má za sebou dve sezóny. V rezorte sa konalo mnoho akcií, vrátane tanečných zábav. 

Úspešní Slováci? Len naoko

Pre obyvateľov Piešťan bol rezort Bearded Brothers WakeSoul na Sĺňave lákavou atrakciou. Bratia Lukáš a Patrik Masárovci vybudovali skutočne luxusný rezort s dobrým jedlom, vodnými atrakciami a podľa návštevníkov aj príjemnou atmosférou. Čo však na prvý pohľad vyzerá ako úspech dvoch mladých Slovákov, je v skutočnosti čiernou stavbou s pochybnou vlastníckou štruktúrou.

Slovenská rodinná firma vyrába exkluzívne gitary. Najlepšie drevo zháňajú po celom svete

Vlastníkom rezortu je spoločnosť Labonte. Jedným zo spoločníkov je Patrik Masár, druhým Albánec Džemil Šefkii. Aktuality.sk upozorňujú, že za týmto človekom je sieť zvláštnych eseročiek so zvláštnymi majiteľmi. Niektorí z nich majú dokonca prepojenie na mafiu. 

Sám Šefkii mal dokonca v minulosti biznis s albánskou rodinou Kukuliovcov, o ktorej je známe, že robila biznis s odsúdeným pašerákom drog Antoninom Vadalom. Vadala sa dostal do povedomia verejnosti v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. Tzv. Talianska stopa viedla priamo k Vadalovi a jeho biznisu.

 

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech