Slovenský rekordér roka: Červené Porsche na diaľnici uháňalo takmer 300 km/h

  • Nájdu sa vodiči, ktorí obmedzenia rýchlosti ignorujú
  • Často ich zastaví až policajná hliadka
pjimage (77)
Facebook/Polícia SR-Prešovský kraj, TASR/Štefan Puškáš
  • Nájdu sa vodiči, ktorí obmedzenia rýchlosti ignorujú
  • Často ich zastaví až policajná hliadka

Pre niektorých šoférov sú, žiaľ, obmedzenia rýchlosti len akýmsi bezpredmetným číslom. Na svoju bezpečnosť, ani bezpečnosť iných ohľad neberú a často sú tak dôvodom dopravných nehôd.

Rekordér tohto roka

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku poukázala na to, okrem pandemických nariadení je neustále nutné dodržiavať aj pravidlá cestnej premávky. Tie odignoroval vodič športového automobilu.

„Prešovskí dopravní policajti namerali vodiča vozidla zn. Porsche červenej farby na D1-tke Košice – Prešov. Nameraná rýchlosť bola presne 291 km/h,“ uviedla na sociálnej sieti polícia. Ďalej objasnili, že so spomínanou nameranou rýchlosťou žiaľ ide o rekordéra tohto roka. Na Slovensku je maximálna povolená rýchlosť na diaľnici 130km/h. Vodičovi vraj bola uložená maximálna možná pokuta.

130 je optimálna rýchlosť

Ale také auto si to pýta. Každý by to skúsil keby také má,“ uvádza jeden z komentárov na Facebooku. Mnohí tiež zastávajú názor, že by bolo fajn, ak by na území Slovenska zrušili rýchlostné limity tak, ako je tomu na niektorých úsekoch diaľnic v Nemecku.

Slovenské Ministerstvo dopravy na niektorých úsekoch testovalo aspoň zrýchlenie na 140 km/h, no po vyhodnotení testovania na 38-kilometrovom úseku je jasné, že zrýchľovať sa na našich cestách nateraz nebude. 

„Po vyhodnotení pilotného projektu testovania 140-tky na diaľnici pod Tatrami sme dospeli k záveru, že prípadná úspora času jazdy vodičov nevyváži negatíva, ktoré vyššia rýchlosť prináša. Tými sú zvýšené emisie, hluk, fatalita nehôd. Po zvážení všetkých týchto faktorov sme sa rozhodli projekt zastaviť a 130-kilometrovú rýchlosť považujeme nateraz za optimálnu pre podmienky slovenských diaľnic,“ uviedol prednedávnom hovorca Ministerstva dopravy Ivan Rudolf.

Zdroj: facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech