Slovenský startup získal investíciu v hodnote 7 miliónov dolárov

  • Analytický startup Pexe.so sa po najnovšej investícii môže rozbehnúť vo veľkom štýle.
w8
facebook.com/rastisty.turek/pex.com
  • Analytický startup Pexe.so sa po najnovšej investícii môže rozbehnúť vo veľkom štýle.

Slovenský startup umožňuje video a audio distribútorom odhaliť nelegálne kópie ich filmov na internete. Držiteľ autorských práv vďaka službe zistí, či sa jeho video nenachádza bez jeho vedomia na YouTube, sieti Vimeo alebo na torrentoch. Rozozná aj filmy natočené kamerou v kine. Za službou stojí Slovák Rastislav Turek, ktorý v minulosti vytvoril projekt Synopsi.tv.

Po troch rokoch od svojho vzniku získava Pexe.so, seed investíciu vo výške 7 miliónov dolárov. Medzi hlavných investorov patrí Illuminate Ventures, Universal Music Group, Susa Ventures, Warner Music Group, Blibros Capital Partners a ďalší.

Pexe.so má momentálne vo svojej databáze viac ako 6 miliárd rôznych hudobných a video záznamov, ktoré je možné analyzovať. Obsah tretej strany je možné preskúmať už za 0,5 sekundy a porovnať s originálnou verziou. V dashboarde je následne možné jednoducho a prehľadne vyhľadať štatistiky dosahu, zhliadnutia, či demografiu.

„Začínali sme s misiou vybudovať najlepší vyhľadávací nástroj pre audio-vizuálny obsah. Konkurencia však bola obrovská a my sme pochopili, že na dosiahnutie nášho cieľa bude musieť robiť veci inak. Začali sme s budovaním škálovateľného systému, ktorý indexuje audiovizuálny obsah na celom webe a prináša výsledky najrýchlejšie a s absolútnou presnosťou,“ napísal Rasťo na svojom blogu.

Cieľom startupu Pexe.so, ktorý kvôli lepším podmienkam vznikol v Los Angeles je počas najbližších 18 mesiacov masívna expanzia. Primárne pôjde o rozšírenie zákazníckej základne, zvýšenie pokrytia monitorovaných platforiem na televízne a rozhlasové vysielanie, ako aj zavedenie funkcie v oblasti prediktívnej analýzy a automatizácie.

zdroj:pex.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech