Slovenský startup Danubia Nanotech získal medzinárodné uznanie a desaťtisíce eur

  • Danubia Nanotech sa stal v konkurencii viac ako 300 startupov z 24 krajín víťazom najväčšej súťaže pre startupy v regióne strednej a východnej Európy -  PowerUp!
  • Z finále si odniesli nielen 50-tisíc eur, ale aj možnosť vstúpiť do prestížneho podnikateľského akcelerátora - Highway® a získať 150-tisíc eur
powaa
archív PowerUP, unsplash.com
  • Danubia Nanotech sa stal v konkurencii viac ako 300 startupov z 24 krajín víťazom najväčšej súťaže pre startupy v regióne strednej a východnej Európy -  PowerUp!
  • Z finále si odniesli nielen 50-tisíc eur, ale aj možnosť vstúpiť do prestížneho podnikateľského akcelerátora - Highway® a získať 150-tisíc eur

Startup Danubia Nanotech presvedčil medzinárodnú porotu svojim grafénovým teplotným senzorom, ktorý by mal byť v budúcnosti aplikovaný na batériové články nielen v elektromobiloch. „Vlastnosti grafénu umožňujú, že náš senzor je oproti existujúcim  technológiám na trhu ľahší, lacnejší, môže merať na väčších plochách a vďaka aplikácii na adhezívnej fólii sa dá ľahšie nasadiť na batériové články,“ vysvetľuje konateľ Danubia Nanotech Patrik Križanský.

„Ako začínajúca firma sme hľadali investora, ako je InnoEnergy, ktorý nám poskytne nielen finančnú investíciu, ale nás svojou sieťou a podnikateľským akcelerátorom podporí v celkovom rozvoji nášho podnikania. Po zisku tohto ocenenia sa môžeme pustiť do vylepšovania nášho riešenia podľa potrieb našich koncových zákazníkov,“ dodáva P. Križanský v tlačovej správe spoločnosti.

Víťaz slovenského kola PowerUp – Danubia Nanotech – pocestuje do Krakova, kde si sily zmeria s ďalšími 13 finalistami regionálnych kôl zo strednej a východnej Európy.

Gepostet von Civitta Slovakia – Neulogy am Donnerstag, 25. April 2019

Na 2. mieste sa tento rok umiestnil lotyšský startup Atlas 3D, ktorý si so svojou všestrannou 3D tlačiarňou na výrobu mikro- a nanočipov, ako aj unikátnym riešením urýchľujúcim výrobu prototypov mikro- a nanozariadení, odniesol 10 000 eur.

Za tretie miesto získal cenu 5 000 eur maďarský startup V-Chiller s revolučným chladiacim prístrojom, ktorý vie zachladiť plechovkové nápoje za jednu minútu unikátnou vákuovou metódou, pričom vďaka potrebe veľmi malého množstva energie znižuje dopady na životné prostredie.

zdroj: archív PowerUP

„Je dôležité zdôrazniť, že PowerUp! sa nezameriava iba na energetické startupy, ale je otvorená aj riešeniam zameraným na mobilitu, čisté technológie, vykurovanie a smart technológie. Čo odlišuje túto súťaž od iných, je okrem finančných cien aj to, že súťažiaci dostanú rozsiahlu podporu, mentoring a podnikateľské know-how, ktoré im má pomôcť posunúť svoje produkty a služby o stupienok vyššie,“ hovorí Jakub Miler, CEO InnoEnergy Central Europe.

Aj preto tento rok prvýkrát v histórii súťaže vyhlásili v rámci PowerUp! aj ocenenie za inovatívne riešenie výziev súvisiacich s čistým ovzduším – „Clean Air Challenge Award“. Ocenenie získal estónsky startup Rooofit.solar s novým typom solárnych panelov, ktoré sú kombináciou bežných strešných krytín a fotovoltaických modulov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech