Slovenský startup, ktorého tvárou je Zdeno Chára, získal významný úspech v USA

  • Spoločnosť získala 50-tisíc dolárov a uspela spomedzi 1300 firiem z celého sveta
BeFunky-collage
Andrej Dula/Rezztek
  • Spoločnosť získala 50-tisíc dolárov a uspela spomedzi 1300 firiem z celého sveta

Slovenský startup Rezztek, ktorého tvárou je hokejista Zdeno Chára, dosiahol zaujímavý úspech v Spojených štátoch. Informovala o tom organizácia MassChallenge na svojich stránkach.

Spomedzi 1300 účastníkov, ktorí boli zaradený v prestížnom akcelerátore MassChallenge Awards, skončil medzi prvou päťkou najlepších vo svojej kategórii.

„Ako jedinej slovenskej spoločnosti v histórii akcelerátoru Mass Challenge sa nám podarilo získať jednu z cien”, hovorí Andrej Dula zo spoločnosti Rezztek. Startup získal 50-tisíc dolárov na ďalší rozvoj a možnosť byť súčasťou akcelerátora.

Spolu boli rozdané ocenenia v hodnote 1 milióna dolárov pre 12 startupov. „Za každou úspešnou firmou sú roky tvrdej driny, množstvo naučených skúseností, ale hlavne organizácie, ktoré rozlíšia a podporia ich víziu,“ hovorí na podujatí Nathan Blecharczyk, spoluzakladateľ Airbnb.

Slovenská spoločnosť Rezztek vyvinula pokročilú pásku na čepele hokejok, ktoré majú zlepšiť, zrýchliť a zefektívniť streľbu hokejistov. Rezztek má počiatočný úspech v americkej NHL a niektoré tími s páskami už hrajú alebo ich testujú.

Tvárou značky sa stal Zdeno Chára. Spoločnosť v súčasnosti hľadá investorov aj cez investičnú platformu Crowdberry. Slovenská akadémia vied testovala špeciálne pásky od Rezztek a bol dokázaný 3-percentný nárast strely a 6-percentný nárast presnosti strely hráča.

zdroj: Rezztek

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech