Slovenský startup mení zaužívané zvyky. Slovákov dokonca podporili najlepší realitní makléri Európy

  • Pri kúpe či prenájme nehnuteľnosti nehrá úlohu len cena, ale aj iné atribúty
  • Pre kupcov sú veľmi dôležité, no získať niektoré informácie je pre maklérov náročné
  • City Performer je slovenská analytická aplikácia, ktorá je vyvinutá pre realitných maklérov, developerov, urbanistov či architektov
Peter Augustín, Unsplash/Alex Wolo
  • Pri kúpe či prenájme nehnuteľnosti nehrá úlohu len cena, ale aj iné atribúty
  • Pre kupcov sú veľmi dôležité, no získať niektoré informácie je pre maklérov náročné
  • City Performer je slovenská analytická aplikácia, ktorá je vyvinutá pre realitných maklérov, developerov, urbanistov či architektov

Kúpa nehnuteľnosti je pre každého veľkým a dôležitým životným krokom. Realitní makléri musia byť pre klientov stále dostupní a musia vedieť odpovedať na ich otázky. Kvôli tomu makléri potrebujú zdroj informácií, ktorý im umožní poskytnúť klientom odpovede na otázky a odporučiť správne rozhodnutia pri kúpe nehnuteľnosti. Projekt City Performer vznikol v roku 2018 a jeho zakladateľmi sú Peter Augustín a Daniel Levársky. 

Atribúty, na ktoré City Performer dbá, sú kvalita životného prostredia, kvalita bývania, bezpečnosti, mobility, služieb a voľnočasových aktivít. „City Performer — šiesty zmysel pre realitných profesionálov — využíva Big Data a unikátne algoritmy a poskytuje analýzy, valuácie a KPIs pre lepšie rozhodnutia pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti,“ hovorí Peter Augustín.

zdroj: Unsplash/Tierra Mallorca

Stovky používateľov

„Startup je momentálne v štádiu scale-up, tento rok sa nám úspešne podarilo spustiť prvú verziu aplikáciu, z ktorej sa už aktuálne tešia stovky používateľov,“ vysvetľuje Peter. Vývojári sa sústredia najmä na rezidenčné nehnuteľnosti.

„Nástroj môžu využiť aj individuálni záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti, ktorí si môžu prostredníctvom aplikácie zistiť viac informácií ohľadom lokality a v prípade predaja predikovať lepšie cenu danej nehnuteľnosti.“ City Performer teda slúži ako nástroj na podporu rozhodovania pre realitných agentov, developerov, správcov nehnuteľností a urbanistov.

Aplikácia je momentálne dostupná vo viacerých krajinách. Zelenú dostala od členov európskej asociácie realitných profesionálov, ktorá ich spája približne 300. Vývojári sú oficiálnym knowledge partnerom najväčšej európskej realitnej asociácie a momentálne je City Performer dostupný vo veľkých európskych metropolách ako Londýn, Berlín, Brusel, Paríž, Miláno, Viedeň, Varšava, Praha a Bratislava. „Aktívne sa venujeme aj rozvoju na našom domácom stredoeurópskom trhu, a to najmä v Českej republike, Poľsku a na Slovensku,“ hovorí Peter. 

zdroj: Unsplash/Austin Diestel

Unikátne analýzy

Appka využíva satelitné dáta, dáta zo smart metering zariadení, webových mapovacích aplikácií, open data portálov a širokej škály partnerských trojstranových aplikácií. Kombináciou týchto dát vedia vývojári poskytnúť unikátne analýzy a vizualizácie lokality prostredníctvom algoritmov, ktoré vyvinuli spoločne s expertnou komisiou skúsených urbanistov a realitných profesionálov.

„Do budúcnosti máme ambíciu zamerať sa aj na dáta o trendoch na trhu, ako napríklad index spotrebiteľských cien, transakčné ceny, dĺžka predaja nehnuteľností od uverejnenia ponuky, dopyt a ponuka rezidenčných nehnuteľností, úrokové sadzby, nezamestnanosť a demografia v lokalite,“ opisuje plány Peter. 

Keďže je startup vo svojich začiatkoch, s financiami to nemá jednoduché. „Aktuálne jednáme s viacerými slovenskými a aj zahraničnými investičnými fondami a veríme, že v blízkej dobe dôjde k dohode,“ dúfa Peter. Projekt City Performer spolupracuje s firmou Pixwell, ktorá mu pomáha pri vývoji. Zároveň je súčasťou neziskového podnikateľského akcelerátoru Perry Talents

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá