Slovenský startup Minit získal investíciu 7 miliónov, stáva sa tak jeden z najhodnotnejších

  • Slovenský startup Minit dostal ďalšiu, niekoľko miliónovú investíciu
  • Investície majú spoločnosti pomôcť so vstupom na ďalšie trhy vrátane USA
BeFunky-collage
Minit
  • Slovenský startup Minit dostal ďalšiu, niekoľko miliónovú investíciu
  • Investície majú spoločnosti pomôcť so vstupom na ďalšie trhy vrátane USA

Slovenská technologická firma Minit získala investíciu v hodnote 7 miliónov eur. Ide tak o investíciu v A kole, ktorej hlavným investorom je Target Global s účasťou investorov zo SalesForce Ventures. Informoval o tom magazín Forbes.

K investícií sa pridali aj Digial East Fund a OTB Ventures, ktoré do startupu Minit investovali už v minulosti. Investícia má pomôcť k rozvoju a expanznii na nové trhy vrátane Spojených štátov.

Slovenský startup Minit bol založený v roku 2017 a jeho hlavnou úlohou je analyzovať tisícky firemných procesov zo základu SAP alebo Oracle. Po analýze dokáže Minit poskytnúť kompletné informácie o tom, ako firma funguje a ako ju zlepšiť.

Už minulý rok získal Minit investíciu vo výške 3 miliónov eur od Earlybird Venture Capital a OTB Ventures. Novými hráčmi v Minite sú Target Global a Sales Force. Zákazníkmi Minitu sú aj spoločnosti ako Swiss-re, BDO alebo Stora Enso. Ich kancelárie sú v Londýne, Eindhovene a v Bratislave.

Podľa portálu CbInsights, slovenský Minit je jeden z najlepšie finacovaných technologických startupov.

Hlavný investor Target Global

Target Global sa stal hlavným investorom v slovenskom startupe Minit. Sídli v Berlíne a jeho aktíva predstavujú 700 miliónov eur. Fond investuje hlavne do rýchlo sa rozvíjajúcich technologických firiem. Spoločnosť cieli svoje investície na trh online platforiem, ktorý má hodnotu takmer jeden trilión dolárov.

Za fondom stojí ruský podnikateľ Alexander Frolov, ktorý ho založil ešte v roku 2012. Frolov je CEO spoločnosti Evraz, ktorá je jednou z najväčších oceliarských firiem na svete.

Kto stojí za Sales Force?

Sales Force je jedna z najväčších firiem na svete v oblasti cloudového softvéru. Firma sídli v San Franciscu v USA a zameriava sa predovšekým na CRM systémy. CEO a zakladateľom Sales Force je Američan Marc Benioff, ktorý má v súčasnosti podiel 4,3 miliardy dolárov.

Sales Force Ventures je najrýchlejšie rastúca sofvérová firma na svete. Benioff je zástancom vysokých daní pre miliardárov a podieľa sa aj na rôznych filantropických akciách.

Sales Force Ventures investuje prevažne do cloudových zariadení a startupov, ktoré vyvíjajú mobilné aplikácie. V súčasnosti majú investície v 20 krajinách vo vyše 300 firmách. Veľký úspech z nich zaznamenalo 15 spoločností, ktoré sa dostali až k ponuke verejných akcií (IPO). Medzi známimi firma je aj DropBox, Survey Monkey alebo Toyota connected.

Zdroj: Forbes, marketscreener.com, cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK