Slovenský startup Photoneo vstúpil na čínsky trh. Nedostatok kvalifikovanej práce je realitou

  • Photoneo chce na čínskom trhu zaujať tých najväčších hráčov
  • Spoločnosť však musí zápasiť s nedostatkom kvalifikovanej sily
  • V minulosti získali investíciu v hodnote 2,1 milióna eur
Photoneo
  • Photoneo chce na čínskom trhu zaujať tých najväčších hráčov
  • Spoločnosť však musí zápasiť s nedostatkom kvalifikovanej sily
  • V minulosti získali investíciu v hodnote 2,1 milióna eur

Slovenský technologický startup Photoneo vstúpil na čínsky trh. V Šanghaji sa zúčastnil najväčšej výstavy svojho druhu, kde predstavil svoje produkty. Photoneo chce získať na čínskom trhu tých najväčších hráčov a chce ísť rýchlo na vrchol.

Očakávame, že sa naša technológia v Číne rýchlo prebojuje na vrchol a dokáže zaujať tie najväčšie značky. To je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa po otvorení vlastného officu v USA rozhodli otvoriť ďalší v Číne. Jeho cieľom je poskytovanie neustáleho supportu a riešenie otázok zákazníkov,“ povedal pre Startitup marketingový riaditeľ spoločnosti Photoneo Michal Blažek.

Podľa Blažeka má vstup na čínsky trh logické vysvetlenie. Je to jeden z najväčších trhov na svete, ktorý je dlhodobo na vzostupe.

„Síce sme novú pobočku otvorili len veľmi nedávno, nezaháľame a hneď sa zúčastňujeme jednej z najväčších výstav v Shanghai, kde prezentujeme naše technológie a aplikácie,“ vysvetľuje Blažek.

Ako ďalej dodáva, Čína v súčasnosti veľa investuje do rozvoja technológii, automatizuje priemysel a vyvíja najpokročilejšie aplikácie.

Problém s nedostatkom ľudí

Jednou z najväčších výziev spoločnosti je nedostatok kvalifikovaných ľudí. Dnes má spoločnosť na svojich stránkach otvorených 28 pracovných pozícií.

„Síce to môže znieť ako klišé, ale ako veľa spoločností hovorí o nedostatku ľudí, tak to potvrdíme aj my – stretávame sa s veľkým nedostatkom vysoko kvalifikovaného personálu. Veríme ale, že aj našim prístupom budeme schopní vychovať generáciu inžinierov, developerov atď. Popritom je hľadanie ľudí úzko späté s budovanim čínskej pobočky,“ vysvetľuje pre Blažek.

Spoločnosť Photoneo, slovenský priekopník v oblasti real-time 3D snímania objektov, sa môže pochváliť jednou z najväčších seed investícií získaných v strednej Európe. V minulosti získala spoločnosť investíciu vo výške 2,1 milióna eur od Credo Ventures.

Zdroj: Facebook/Photoneo

Najnovšie videá

Trendové videá