Slovenský startup podpísal zmluvu s prestížnym kardiocentrom v Belgicku

  • Slovenský medicínsky startup má pomôcť lekárom včasne diagnostikovať choroby srdca
  • Investíciu však nehľadá na Slovensku, ani v Európe
BeFunky-collage (1)
Facebook/Powerful Medicine
  • Slovenský medicínsky startup má pomôcť lekárom včasne diagnostikovať choroby srdca
  • Investíciu však nehľadá na Slovensku, ani v Európe

V roku 2017 založil Robert Herman so svojím bratom Martinom firmu s názvom Powerful Medical, ktorá sa zameriava na dátovú analýzu pre lekárov a nemocnice.

V súčasnosti spoločnosť podpísala zmluvu s belgickým kardiovaskulárnym centrom, ktoré je jedno z najlepších v krajine. Strategické partnerstvo sa podarilo firme získať aj na Slovensku, a to so zdravotnou poisťovňou Union, informoval o tom na sociálnej sieti spolumajiteľ firmy Robert Herman a taktiež aj na svojom webe firmy.

Na základe EKG a efektívnemu zberu dát dokážu podľa algoritmu zaradiť pacientov do rôznych rizikových skupín, a tak zlepšiť prístup k diagnózam. Technológia funguje na základe umelej inteligencie. Medzi hlavné atribúty technológie patrí diagnostikovanie a následné odporúčanie konkrétnej liečby.

After a successful 2 weeks in Belgium, we're pleased to announce a partnership with the Cardiovascular Center of the OLV…

Gepostet von Powerful Medical am Freitag, 30. August 2019

V praxi to funguje tak, že doktori musia vyplniť zdravotný záznam spolu s EKG a procesmi umelej inteligencie. Podľa krivky EKG sa zisťuje či a akú má pacient fibriláciu a čo pomáha k lepšej diagnostike.

Powerful Medical má podľa Finstatu za rok 2018 tržby viac ako 13-tisíc eur a firma ešte neprodukuje žiadny zisk.

Ďalšie financie chce spoločnosť získať podľa informácií Startitup od investorov v Spojených arabských emirátoch. Údajne má ísť aj o stretnutie s korunným princom pre zdravotníctvo, čo je pre slovenské startupy naozaj nadštandardný postup.

Zdroj: Finstat, Medical.powerful.digital

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech