Slovenský startup ušetrí firme aj 50 000 eur ročne. Adam v prístroji videl najskôr sci-fi, dnes žne úspechy

  • Ultrazvukový detektor únikov vzduchu získava mnohé ocenenia
  • Adam Bartoš nám prezradil plány na rok 2022
  • KRYPTON-PRO nie je jediný produkt z jeho dielne
Adam Bartoš
Adam Bartoš
  • Ultrazvukový detektor únikov vzduchu získava mnohé ocenenia
  • Adam Bartoš nám prezradil plány na rok 2022
  • KRYPTON-PRO nie je jediný produkt z jeho dielne

Adam Bartoš má 32 rokov, je to človek, ktorého nadšenie pre technológie a neustála potreba pracovať na zlepšovaní procesov a znižovaní spotreby energií doviedli až k vývoju ultrazvukového detektora únikov vzduchu. Znie to pre teba ako sci-fi?

Aj pre Adama bolo, až kým vďaka skúsenosti, neprišiel s vlastným zariadením. Ten sa v porovnaní s inými stal bezkonkurenčnou voľbou. 

Adamovým snom bolo vždy mať vlastný biznis, a to sa mu na konci prvého ročníka na vysokej škole aj podarilo. Založil firmu SIAT, kde začal navrhovať stroje pre prvých zákazníkov. Jeho skúsenosti a fakt, že sa venuje zákazkovej 3D tlači a školeniam boli plusom pri vývoji „KRYPTONU – PRO“, čo je obchodný názov pre ultrazvukový detektor. 

Prečo práve „KRYPTON – PRO“ 

Názov „KRYPTON – PRO“ je odvodený od vzácneho plynu kryptón nachádzajúcom sa v periodickej tabuľke prvkov. PRO preto, že ide o nadštandard v tejto cenovej kategórii. Ako to väčšinou býva, tento nápad sa zrodil úplne náhodne a neočakávane.

Keďže Adam pracuje ako procesný inžinier vo výrobnom závode, často ich navštevujú rôzni dodávatelia s ponukou zariadení na zlepšenie procesov. 

Rovnako tomu bolo aj v roku 2020, keď Adama kontaktoval obchodný zástupca dodávateľa jednej firmy. Bol to dodávateľ pneumatických komponentov, ktorý zisťoval záujem o meranie únikov stlačeného vzduchu prostredníctvom bezkontaktnej detekcie na ultrazvukovom princípe.

Adamovi to v tej dobe pripadalo niečo ako sci-fi, a preto bol voči tomu veľmi skeptický. Dnes ďakuje tomu, že zástupca bol neodbytný, a po treťom kontaktovaní nakoniec Adam súhlasil so stretnutím a predvedením zariadenia v praxi. 

zdroj: Adam Bartos
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: siat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá