Slovenský startup Vestberry rýchlo rastie. Spravuje miliardy a získava významných investorov

  • Na startup Vestberry sa spoliehajú investičné firmy z celej Európy
  • Získal ďalšiu investíciu
  • Investovali doň aj zakladatelia Pixel Federation a Slido
Vestberry
Vestberry
  • Na startup Vestberry sa spoliehajú investičné firmy z celej Európy
  • Získal ďalšiu investíciu
  • Investovali doň aj zakladatelia Pixel Federation a Slido

Cloudová platforma Vestberry umožňuje investičným fondom (Venture Capital & Private Equity) automatizovať dátové a analytické procesy. Investičné fondy ako Venture Capital & Private Equity tak dokážu reagovať na vývoj svojich startupov agilnejšie. Taktiež im je na základe dát umožnené rozhodovať sa kvalitnejšie a rýchlejšie či dokonca zvyšovať ziskovosť investícií svojich investorov.

Vestberry je jeden z najrýchlejšie rastúcich slovenských startupov v oblasti finančnej technológie. Môže sa pochváliť uzatvorením ďalšieho investičného kola vo výške takmer milión eur. Dôveru do Vestberry vložili aj mená ako Ján Kmeťko (KB-Soft Holding), Martina Hauge (Haflo) Šimon Šicko (Pixel Federation), Andrej Kiska (Credo Ventures) a František Krivda (Slido).

„Dnes už prostredníctvom Vestberry platformy zákazníci spravujú investície vo výške viac ako 6 miliárd eur. V roku 2022 sa chystáme z Európy rozšíriť aj do Juhovýchodnej Ázie, keďže v regióne operuje viac ako 2 000 investičných fondov. Ďalšou zastávkou bude Severná Amerika, samotná kolíska Private Equity & Venture Capital odvetvia,” povedal Marek Zámečník, CEO a spoluzakladateľ Vestberry.

Vestberry Platform
zdroj: Vestberry

Vestberry pomáha aj známemu Woltu či Spotify

Nové trendy za posledné roky poukazujú na zvyšujúci sa záujem investorov o venture kapitálové fondy. Tie investorom pomáhali aj v pandemickom období a atraktívne zhodnocujú ich kapitál. Vestberry pomáha spravovať investície do viac ako 1 000 startupov, medzi ktorými sú aj Typeform, Wolt, Carta a eToro.

Logo

Redaktor Startitup s.r.o.

1300 - 2000 €
mesačne
mesačne

Editor Startitup s.r.o.

1500 - 2200 €
mesačne
mesačne

Investičné fondy sú totiž pohonnou hmotou pre inovácie ako crypto, e-mobility či umelú inteligenciu. 

Matej Pavlanský, ktorý je vo Vestberry spoluzakladateľom a pôsobí ako Chief Product Officer, vysvetľuje, že vďaka investorským expertom sa Vestberry posúva dopredu. 

„Za doterajším úspechom Vestberry stoja anjelskí investori, ktorých nadchlo naše riešenie. Práve vďaka ich podpore sme mohli narásť nielen z pohľadu produktu, ale aj personálne. Medzi Vestberry investormi sú aj experti z odvetvia – napríklad Martin Hauge, jeden z prvých investorov do Spotify, či Pekka Mäki, Managing Partner v 3TS Capital Partners,“ hovorí Pavlanský.

Spoluzakladateľ dodal, že dôveru vo Vestberry preukázali okrem Slovenska aj investori zo Škandinávie a Malajzie.

Vestberry zakladatelia Pavlansky_ Jan Kacer_Marek Zamecnik
zdroj: Vestberry

Investori vložili do Vestberry už pár miliónov

Vestberry uzavrelo posledné investičné kolo v spoločnosti Q4 pred dvoma rokmi. Investori celkovo vložili do firmy už takmer 2 milióny eur. Dnes sa tento startup pripravuje na investičné kolo Série A.

Ak ťa finančné technológie zaujímajú, Vestberry do svojho tímu neustále hľadá šikovných ľudí. 

Zakladateľ Pixel Federation Šimon Šicko je so svojím rozhodnutím, vložiť dôveru do Vestberry, spokojný. Vysvetľuje, že výsledky tejto mladej platformy sú presvedčujúce.

Vestberry ma presvedčilo svojimi výsledkami. Za necelých 18 mesiacov sa im podarilo významne narásť – takmer 5-krát rozšírili zákaznícku bázu a vybudovali tím odborníkov, nadšených pre produkt aj odvetvie. Krátko po uvedení produktu na trh získali druhý najväčší venture kapitálový fond v Európe – Atomico, ktorý spravuje investície do firiem ako Klarna, Supercell, Telegram, Wolt alebo Pipedrive. Verím, že Vestberry je na ceste stať sa lídrom vo svojom odvetví,” komentoval Šimon Šicko.

Podpis_investície_Jan Kacer_Marek Zamecnik_Matej Pavlansky.jpg
zdroj: Vestberry

Pozadie platformy Vestberry

Startup Vestberry založil Marek Zámečník, Ján Káčer a Matej Pavlanský v roku 2018 po úspešnom absolvovaní prestížneho fintech akcelerátora F10 vo Švajčiarsku. Ambíciou startupu je vybudovať sofistikovanú technologickú infraštruktúru na mieru Venture Capital &  Private Equity zákazníkom v Európe aj vo svete, ktorá nahradí manuálne analýzy a reporty v Exceli.

Práve centralizovaná, dobre štruktúrovaná databáza a automatizácia kalkulácii zvyšujú tímovú produktivitu, ponúkajú priestor na zlepšenie interných procesov a akcelerujú strategické investičné rozhodnutia.

Vo výsledku implementácia Vestberry prináša zákazníkom konkurenčnú výhodu, či už v rýchlosti a kvalite investičných rozhodnutí, ale aj v ich atraktivite pre čoraz viac dátovo orientovaných investorov.

Vestberry tím sídli v Bratislave, má už viac ako 30 členov a neustále rastie. Riešenie je nasadené u zákazníkov vo viac ako 9 krajinách. Viac informácií nájdete na vestberry.com.

Zdroj: Vestberry

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá