Slovenský superšport sa na stovku dostane lusknutím prsta

  • Engler automotive limited je dôkazom toho, že aj Slováci sú schopní výnimočných automobilových výtvorov.
23120115_10155376606090432_7887778122134183067_o
facebook.com
  • Engler automotive limited je dôkazom toho, že aj Slováci sú schopní výnimočných automobilových výtvorov.

Slovensko je významným aktérom na scéne automobilového priemyslu. Väčšinou však figurujeme len ako pomerne lacná kvalifikovaná pracovná sila. Existujú však výnimky v podobe kreatívnych Slovákov, ktorí dokážu navrhnúť vynikajúce automobilové kúsky.

Spoločnosť Engler automotive limited nie je v súčasnosti veľmi známa. Ide o malú firmu, ktorá si stanovila neľahký cieľ, vytvoriť dokonalý superšport. Vozidlo bude niesť názov Engler F.F a jeho špecifikácie sú naozaj desivé.

Vďaka svojej nízkej váhe 850 kilogramov je auto schopné vynikajúceho zrýchlenia. Rýchlostný míľnik 100 km/h dosiahne za neuveriteľný čas 2,5 sekundy. Maximálna rýchlosť je astronomická a dosahuje 350 km/h. Kvôli povahe ciest na Slovensku je toto číslo žiaľ čisto teoretické. Predstav si však, ako rýchlo by si sa dostal ráno do práce, ak by pre teba neplatili žiadne dopravné predpisy a cesty by boli prázdne.

Auto je ťažké zaradiť do nejakej konkrétnej triedy, keďže ide o Supersquad, čo je zároveň superšport a zároveň štvorkolka. Svojim dizajnom sa auto jednoznačne zaraďuje do triedy batmobil. Svojim drsným, agresívnym a tajomným vzhľadom ani nič iné nepripomína.

Keďže dobrého veľa nebýva, tento Slovenský skvost bude exkluzivitou a zajazdí si na ňom len obmedzený počet šťastlivcov.

zdroj:super-quad.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech