Slovenský TikToker obviňovaný z pedofílie mieri do politiky. Zakladá iniciatívu „pre mladých“

  • Meno Adriána Figu je mnohým veľmi dobre známe
  • Muž neznámeho veku sa „preslávil" aj na TikToku
  • Teraz ale prekvapil správou, ktorú zrejme nikto nečakal
adrian figa
TikTok/adrianoofigoo | YouTube/Sibířan
  • Meno Adriána Figu je mnohým veľmi dobre známe
  • Muž neznámeho veku sa „preslávil" aj na TikToku
  • Teraz ale prekvapil správou, ktorú zrejme nikto nečakal

Ak existuje nejaká vec, za ktorú si populárny detský TikToker Adrián Figa zaslúži uznanie, nepochybne je to jeho schopnosť prekvapiť. To sa mu podarilo už viackrát, a teraz tento svoj dar využil znova. Tentokrát to ale nebolo prespievaním nejakej starej reklamy do bubna práčky, ale veľkolepým oznamom. Adrián Figa mieri do politiky. 

Muž, ktorý miluje pozornosť

Adrián Figa nie je na slovenskej scéne žiadnou novou postavičkou. Ako prezrádzajú mnohé videá na TikToku či YouTube, svoju „kariéru“ započal ešte v roku 2017, keď bol jedným z účastníkov zoznamovacej šou Take Me Out, ktorú vtedy vysielala TV JOJ. 

Nevedno, či to bolo jeho sklamanie z toho, že sa mu nepodarilo zaujať ani jednu z 30 žien alebo jeho láska k hudbe, no o rok na to, v roku 2018, sa na televíznych obrazovkách objavil opäť. Tentokrát to bolo v šou Česko Slovensko má talent, taktiež na TV JOJ. Figa vtedy tvrdil, že v šoubiznise sa pohybuje už 2 roky pod umeleckým menom „Adriano“. Uviedol, že má 24 rokov a že je predajcom prírodnej kozmetiky. Jeho „výkon“ však porotcov nielenže nezaujal, ale traja zo štyroch ho vtedy dokonca „vybzučali“.

Ani toto fiasko ho ale neodradilo a do kamier sa zamiloval natoľko, že v súťaži sa o rok na to objavil opäť – a (ne)prekvapujúco – opäť neúspešne. Spevácke šou sa preto rozhodol vystriedať, a v rokoch 2020 a 2021 sa objavil v SuperStar. Tu sa minulý rok prezentoval už ako 27-ročný „pestovateľ citrusov“, avšak opäť neuspel, a to napriek tomu, že tvrdil, že spev vyštudoval. Do žiary reflektorov sa ale zamiloval natoľko, že ani tieto početné neúspechy ho neodradili, a začiatkom tohto roka si išiel po ďalší do populárnej šou Bez servítky. 

Podporovateľ Putina a hoaxer si zakladá politickú stranu

Keďže Adrián Figa prešiel od štúdia spevu k predaju prírodných produktov a následne k pestovaniu citrusov (s medzizastávkou v šoubiznise), nemožno pochybovať o tom, že škála jeho záujmov je pôsobivo široká. Nikoho preto zrejme neprekvapí, že zahŕňa aj politiku. 

Muž neznámeho veku (zakaždým totiž povie iný údaj, ktorý spravidla nikdy nekorešponduje s údajmi z talentových šou, ktorých zúčastnil a záhadne „mladne“) totiž aktuálne oznámil, že vstupuje do politiky. Kto by si ale myslel, že tieto vody sú preňho úplne nové, mýlil by sa. Figa už v minulosti bol politicky aktívny – a to dokonca až príliš. 

Nový český portál Antiyoutuber zaoberajúci sa influencecrmi upozornil na článok portálu Refresher, ktorý informoval o nie tak dávnej minulosti ex-pestovateľa citrusov. Ten totiž počas pandémie našiel pasiu v zdieľaní rôznych hoaxov a dezinformácií týkajúcich sa Covidu-19 či migrantov.

V obľube mal tiež šírenie ruskej propagandy a príspevkov, ktoré velebili Vladimira Putina. Okrem toho sa mal aktívne zúčastňovať protestov ĽSNS, ktoré boli organizované na vyjadrenie nesúhlasu so súčasnou vládou, s prijatými opatreniami, s chudobou a vo všeobecnosti vlastne s úplne s celým fungovaním nášho štátu či celého sveta.

Portál Mediaboom tiež informuje, že Figa aktívne podporoval založenie hnutia Republika, ktorú majú pod palcom odídenci z Kotlebovej ĽSNS.

Figova nespokojnosť so všetkým a možno až prehnaná túžba po pozornosti tak vyústili v to, že TikToker učinil zásadné rozhodnutie – zakladá politickú iniciatívu, ktorá sa má časom stať stranou. Vo videu, v ktorom o tomto svojom kroku informuje, hovorí, že svojej veľkej fanúšikovskej základni sa rozhodol dať nejakú pridanú hodnotu, a tou je iniciatíva „Slovensko pre mladých“. Vo videu tiež vyjadril ambíciu časom túto iniciatívu pretransformovať do politickej strany, a spolupracovať s „úspešnými ľuďmi“.

„Chcem, aby sa táto sa táto iniciatíva stala politickou stranou. Chýba tu politická strana, ľudia už pomaly nemajú čomu veriť,“ hovorí. „Chcem to zakladať na tých mladých ľuďoch,“ pokračuje Figa. A to je veľmi problematická časť.

Adrián Figa je obviňovaný z pedofílie

Ak TikTok viac či menej pravidelne používaš, s najväčšou pravdepodobnosťou ti neušla obrovská kauza, ktorú má Figa na krku. Internetom sa totiž dodnes šíria doslova nechutné správy, ktoré posielal neplnoletým dievčatám. Ich obsahom neboli len Figove opisy jeho sexuálnych predstáv či popisy jeho masturbácie, ale dokonca aj fotografie jeho intímnych partií. 

Prípad je natoľko vážny, že sa dostal až k investigatívnej novinárke Kristíne Kövešovej, ktorá tieto leaknuté správy uverejnila na svojom instagramovom profile s výzvou, aby sa jej dotknutné dievčatá ozvali, aby sa prípad mohol riešiť prostredníctvom polície. Túto ponuku však, pravdepodobne aj zo strachu, zrejme žiadne z dievčat nevyužilo, a tak Figa na TikToku nielenže funguje ďalej, ale dokonca sa ani len nepoučil. 

Len niekoľko hodín po tom, ako zverejnil svoje veľkolepé video o vzniku jeho iniciatívy totiž publikoval aj video, na ktorom je opäť ďalšie, už na prvý pohľad neplnoleté dievča. Muž k videu pridal popis „Krásne dievča som dnes stretol v Lučenci“ (excesívne podporené množstvom „romantických“ emotikonov), pričom nezabudol pridať napríklad ani hashtag „mňamdopi*i“. 

Toto video však ani zďaleka nie je na jeho profile jediným, pri scrollovaní nájdeš podobných ďaleko viac. V závere je teda ťažké zhodnotiť, čo je horšie. Či to, že Slovensko bude „obohatené“ o takúto politickú stranu, alebo to, že niekto ako Adrián Figa má na TikToku neuveriteľných 110-tisíc sledovateľov, pričom väčšinu z nich tvoria práve neplnoleté deti, pre ktoré je evidentne hrozbou (rovnako, ako pre už aj tak krvácajúcu slovenskú politickú scénu).

Zdroje: Antiyoutuber, Refresher, Mediaboom

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá