Slovenský vlak sa zmenil na nepodarený „polárny expres“. Na bizarný ľadový pohľad reaguje ZSSK

  • Slovenské vlaky pre kalamitu zažívajú peklo
  • Internet sa však na nich zabáva a prirovnáva vlak k polárnemu expresu
Apple TV, Zomri
Apple TV, reprofoto: Facebook/zomri
  • Slovenské vlaky pre kalamitu zažívajú peklo
  • Internet sa však na nich zabáva a prirovnáva vlak k polárnemu expresu

Slovenské vlaky pre niektorých predstavujú frustráciu, pre iných pobavenie a pre niektorých môže predstavovať aj návrat do detských čias. Pokiaľ si totiž niekedy túžil previezť sa polárnym expresom, tak rýchlik Ex 610 Tatran ti môže ponúknuť túto možnosť.

Najväčší bizár na tom je však to, že jazdu v polárnom exprese zažiješ bez toho, aby sa o to slovenské železnice museli snažiť. 

Slováci sa na vlakoch bavia

Slovenský internet si za posledné dni skutočne podal rýchlik ZSSK. Práve v chodbičke medzi jednotlivými vagónmi totiž na cestujúcich čakala snehová nádielka s riadnou vrstvou námrazy po celej chodbe, dverách, ale aj po stenách vagónu. 

Ani niet divu, že behom pár minút sa objavila fotografia na satirickej stránke Zomri, ktorá už v minulosti uverejňovala fotografie z problematických rýchlikov, kde sa sneh a zima vybláznili vo veľkom. Fotografia pochádza z rýchliku Ex 610 Tatran smerujúceho do Bratislavy, ktorý z vlakovej stanice v Košiciach odišiel len krátko po tretej hodine popoludní. 

ZSSK sa vyjadrila jasne

Netrvalo dlho a ZSSK sa priamo pod príspevkom Zomri vyjadrila k danej situácii. Na začiatok v komentári opisujú, ako k takejto udalosti môže prísť.

„Áno, na časti Slovenska máme od včera ‚besné‘ počasie, ktoré spôsobilo to, čo vidíte na fotografii. Deje sa to, bohužiaľ, aj v lepších rodinách. Ako? Najprv musí fúkať pekelný vietor so snehom a musia byť trvalo mínusové teploty. Potom stačí malá štrbina, dlhšie otvorené dvere a vietor nám donesie sneh alebo dážď na tesnenie, sneh sa roztopí, zamrzne a máme tu potom zamrznuté tesnenie, ktoré už netesní, a ‚prefukuje‘.“

Ďalej ZSSK píše aj o tom, že je podľa nich lepšie dopraviť cestujúcich do cieľovej destinácie aj napriek týmto problémom. 

„Samozrejme, naši vlakvedúci to hlásia a vozeň ide pri najbližšej možnej príležitosti na kontrolu. Ale dovtedy máme za to, že je lepšie vozeň nevyradiť a bezpečne vás načas (alebo aspoň s minimálnym meškaním, keď je vonku naozaj hnusne ako dnes) dostať do cieľa. Ďakujeme za pochopenie a ospravedlňujeme sa, ak sme niekomu spôsobili nepríjemnosti. Držte nám palce, nech nás počasie nevyradí z hry, ako vyradilo severnú D1.“

Na sprejazdnení úsekov sa pracuje

Sneženie a silný vietor od piatkového večera komplikujú situáciu na cestách v podtatranskom regióne. Polícia na sociálnej sieti informovala, že cesta I/18 z Popradu smerom na Janovce je uzatvorená v oboch smeroch z dôvodu nulovej viditeľnosti, silného vetra a hustého sneženia. Na diaľnici pod Tatrami sa zrazilo niekoľko áut.

cesta
zdroj: TASR:Adriána Hudecová

Na sprejazdnení podtatranskej diaľnice, kde sa v sobotu stalo niekoľko hromadných nehôd, aktuálne pracujú diaľniční cestári. Situácia je tam podľa riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcela Polomského veľmi náročná, pretože cestu úplne zafúkalo.

„Všetky autá po nehodách odviezli z diaľnice ešte v sobotu večer. Je tam veľmi veľa snehu, ľadu, námrazy. Podľa mojich informácií najoptimistickejší scenár je, že diaľnicu sprejazdnia o 12. hodine, ja by som to však videl ešte o pár hodín neskôr,“ dodal Polomský.

Zdroje: FB/Zomri, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá