Slovenský vynález umožňujúci tankovať vodu do ostrekovačov je už na pumpách

  • Slováci už môžu využívať nový spôsob pohodlného a ekologického tankovania kvapaliny do ostrekovačov počas návštevy čerpacej stanice. Unikátne zariadenie EcoTank, ktoré je dielom slovenských tvorcov, je dostupné v pilotnej prevádzke na prvých čerpacích staniciach v sieti Slovnaft.
collagec
EcoTank
  • Slováci už môžu využívať nový spôsob pohodlného a ekologického tankovania kvapaliny do ostrekovačov počas návštevy čerpacej stanice. Unikátne zariadenie EcoTank, ktoré je dielom slovenských tvorcov, je dostupné v pilotnej prevádzke na prvých čerpacích staniciach v sieti Slovnaft.

Vodiči v okolí hlavného mesta sa už čoskoro môžu na vybraných čerpacích staniciach stretnúť so stojanmi EcoTank, ktoré sú nainštalované hneď vedľa výdajných stojanov s pohonnými hmotami. Riešenie EcoTank umožňuje s pomocou samoobslužnej tankovacej pištole jednoduché doplnenie kvapaliny do ostrekovačov, a to pohodlne, zároveň s kúpou paliva.

Naše zariadenie EcoTank má vďaka svojmu systému nízkonákladovú a nízkoenergetickú prevádzku. Životné prostredie však pomáha šetriť aj tým, že eliminuje negatívny dopad plastových obalov na prírodu a neuvážené zaobchádzanie s nimi ako biologicky nerozložiteľným odpadom. To bolo naším hlavným zámerom pri vytvorení tohto riešenia, ktoré nemá vo svete doposiaľ obdobu,“ uviedol Juraj Saktor, ktorý je spoluautor myšlienky, spolu s vynálezcom Richardom Vámošom.

Foto: EcoTank

 

K polovici júna sú tieto zariadenia dostupné na prvých štyroch čerpacích staniciach:

  • DČS Zlaté piesky v Bratislave
  • ČS v Záhorskej Bystrici
  • ČS na Šenkvickej ulici v Pezinku
  • ČS na Prístavnej ulici v Bratislave

V budúcnosti by sa zariadenia mohli rozšíriť aj na ďalšie čerpacie stanice spoločnosti Slovnaft. „Pre našich zákazníkov sa snažíme prinášať neustále nové riešenia, ktoré zvyšujú ich komfort. Zariadenie spoločnosti EcoTank predstavuje pohodlnú a ekologickú alternatívu tankovania kvapaliny do ostrekovačov priamo z výdajného stojana pri návšteve čerpacej stanice,“ uviedol Erik Wandracsek, manažér prevádzky siete čerpacích staníc Slovnaft.

Foto: EcoTank

Zariadenie EcoTank je navrhnuté ako univerzálny štandard pre akúkoľvek čerpaciu stanicu s dôrazom na jednoduchú inštaláciu bez stavebných úprav a nenáročnú prevádzku. Pripojenie k informačnému systému benzínky prebieha rovnako ako integrácia nádrží a výdajných stojanov na benzín či naftu. Zákazník preto okamžite vidí sumu, ktorú zaplatí za natankovaný objem kvapaliny do ostrekovačov. EcoTank je možné napĺňať akoukoľvek kvapalinou do ostrekovačov – letnými aj zimnými zmesami.

Víziou EcoTanku je postupne prekročiť hranice Slovenska a do 2 rokov sa stať európskym štandardom čerpacích staníc. „V prípade, že by sa náš vynález stal štandardnou súčasťou 15 % čerpacích staníc v Európe, máme šancu ušetriť ročne až 500 ton tradičných plastových obalov, v ktorých sa bežne predáva kvapalina do ostrekovačov. Naše ambície sú skutočne veľké, pretože veríme v zmysel a úspech tohto nielen ekologického a praktického riešenia,“ prezradil výkonný riaditeľ EcoTank Rudolf Garan.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech