Slovenský youtuber ukazuje, ako vozíčkar vedie intímny život či šoféruje. Denne motivuje tisíce ľudí

  • Dvojica sa snaží svetu prezentovať ako život s vozičkárom naozaj vyzerá
  • Vo vlogoch sa venujú rôznym témam, ktoré sú ešte stále na verejnosti tabu
Alex & Denko
Alex & Denko, Alex & Denko
  • Dvojica sa snaží svetu prezentovať ako život s vozičkárom naozaj vyzerá
  • Vo vlogoch sa venujú rôznym témam, ktoré sú ešte stále na verejnosti tabu

Mladý sympatický pár Alex & Denko založili youtubový kanál a od marca tohto roka sa snažia svetu prezentovať, ako život s vozičkárom naozaj vyzerá. Vo vlogoch sa venujú rôznym témam, ktoré sú ešte stále na verejnosti tabu. 

Čaute! My sme Alex a Denko, možno nás poznáte z VidaduTV. V našom prvom videjku sme zdokumentovali náš bežný deň a každodenné činnosti, ktoré robíme trošku iným – vlastným spôsobom. Vo videjku sa dozvieš ako vozíčkar šoféruje, chodí na WC, zdoláva schody atď,“ víta dvojica svojich sledovateľov na YouTube. 

Denis vo svojich videách objasňuje aj príčinu, prečo ostal na vozíku. Keď mal 12 rokov, tak sa s kamošom hrali a on ho buchol pod pazuchu, kde mal bolesti. Museli ho odviezť do nemocnice, kde mu diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín.

Ochrnutie prišlo v polovice liečby, keď Denis chodieval na chemoterapie. Postupne mu začali ochŕňať nohy, neskôr, ako sám hovorí, nedokázal udržať ani pohár s vodou.

Od prvej stojky po Hollywood

Po liečbe však začal chodiť na rehabilitácie a viac cvičiť. Jeho novým koníčkom sa stal street workout. Prvé stojky, cvičenia. Denis sa po čase rozhodol, že natočí motivačné videá, ktoré zavesí na medzinárodné virálne stránky, ktoré sleduje mnoho ľudí. Prvé video prebrala stránka People are awesome. Video malo 3,2 milióna  videnísledovateľov, ďalšie prekonalo vyše 30 miliónov zhliadnutí.

Denisa najviac presvedčilo, keď motivačné video odkúpilo hollywoodske štúdio, ktoré natáčalo film so známym hercom Jake Gyllenhaalom. Vtedy si povedal, že má zmysel sa venovať motivačným videám a začal točiť viac.

Celý kanál bol Denisov nápad, lebo on už predtým točil sám motivačné videá, tak ma na to predsa nahovoril, za čo som teraz strašne rada. Momentálne nás sledujú hlavne zdraví ľudia, ale aj vozičkári. Content vymýšľame spolu, dávame dokopy nápady, potom z toho nejak vznikne video a postprodukcii sa venujem ja,“ pre Startitup priblížila priateľka Alex Godaly.

Na kanáli rozoberajú témy, ktoré sú v spoločnosti ešte stále tabu

Na kanáli mladej dvojice nájdeš veľmi fresh a vtipným spôsobom spracované videá, v ktorých sa vyjadrujú aj k bežne neotváraným témam. Jednou z nich je napríklad aj intímny život vozíčkara, ktorej venovali celé jedno video. 

Vyvracajú v ňom všetky hoaxy a dobre informujú ľudí o tom, že nie každé postihnutie znamená úplnú paralizáciu človeka od pol pása dolu. Dvojica je pri tom prirodzená a je naozaj vidieť, že nemajú problém debatovať o všetkom.

Článok bol pôvodne vydaný 5. septembra 2020.

Zdroj: Youtube: Alex & Denko

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech