Sľúbili mu 3 300 eur, nedostal ani cent: Slovák si z práce vo Švajčiarsku odniesol len nadávky od zamestnávateľa

  • Zamestnávateľ mu prisľúbil zárobok 3 300 eur
  • Nakoniec si neodniesol ani cent
Ilustračné foto
Ilustračné foto, Archív Canva
  • Zamestnávateľ mu prisľúbil zárobok 3 300 eur
  • Nakoniec si neodniesol ani cent

Slovák Dalibor sa rozhodol, že pôjde za zárobkom do cudziny. Rozhodol sa pre Švajčiarsko, kde si chcel zarobiť pekné peniaze a nazbierať mnohé skúsenosti.

„Pripadalo mi to ako to najlepšie rozhodnutie, aké som mohol spraviť po ukončení strednej školy. Človek získa obraz o fungovaní v druhej krajine, stretne veľa ľudí a spozná nové veci, no hlavne získa určitý nadhľad,“ povedal nám Dalibor.

Prácu si nehľadal osobne, odporučil mu ju kamarát, ktorý na farme už pracoval. „Je to makačka, ale bol som na to psychicky aj fyzicky pripravený, prácu si tu bez dobrej nemčiny veľmi ťažko nájdete, preto som nemal na výber a chytil sa prvej príležitosti,“ hovorí.

zdroj: Pexels/Soo Ann Woon

Pracovné povolenie získal priamo od zamestnávateľa. Vo Švajčiarsku to funguje tak, že po podpise zmluvy a odoslaní späť na mail danej firmy dostaneš potvrdenie z migračného úradu a môžeš začať „zarezávať“.

„Zamestnal som sa na jednej farme, čo som nakoniec neoľutoval, pretože aj toto je skúsenosť, ale táto skúsenosť mohla byť príjemnejšia. Zárobok, ktorý som mal obdržať, bol 3 300 eur brutto, ja som plánoval zotrvať, ako dlho to bude možné. So sebazaprením som nemal žiaden problém, ale pravdupovediac, toho sebazaprenia musíte mať na tejto dotyčnej farme naozaj veľa,“ opisuje.

Čakal hocičo, no na toto pripravený nebol

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá