Sľubný slovenský startup zmenil trh so službami. Cez túto appku prešlo už 43,4 miliónov eur

  • Startup Wilio pozitívne mení trh s remeselnými službami na Slovensku
  • Svoje služby na ňom ponúka vyše 23 000 slovenských remeselníkov
  • Aplikáciu sme porovnali s bežnými majstrami
wilio export 3
Sandra Sandíí Mészárosová/FB
  • Startup Wilio pozitívne mení trh s remeselnými službami na Slovensku
  • Svoje služby na ňom ponúka vyše 23 000 slovenských remeselníkov
  • Aplikáciu sme porovnali s bežnými majstrami

Zohnať šikovného remeselníka či opravára je dnes náročné. Nedostatok týchto ľudí sa preto remeselníci rozhodli využiť a ceny za ich služby vystrelili do výšok. Navyše si treba dávať pozor na podvodníkov či kvalitu práce a dobre na tom nie je ani zákaznícky servis – časovo sa musíme prispôsobovať my, pretože sme radi, že sa o problém vôbec niekto postará.

Inými slovami, situácia na remeselnom trhu je antizákaznícka ako nikdy predtým. Pokojne sa ti môže stať, že si na opravu či vyriešenie problému zavoláš podvodníkov a následne prídeš o peniaze bez toho, aby zákazku splnili. Bohužiaľ, takéto správanie na Slovensku nie je raritou. Narazili sme na príspevok Sandry, ktorá potrebovala skúsenú partiu murárov, no jej oprava nedopadla dobre.

Žijeme však v digitálnej dobe a aj na tento problém majú odpoveď moderné technológie. Slovenský start-up Wilio prekopal celý remeselnícky trh a miesto toho, aby si sa majstrom musel doprosovať, budú sa oni ponúkať tebe.

Za inovatívnym nápadom stoja František Duračinský a Martin Winkler, ktorý spoluzaložil aj Hopin.

Na Wilio nájdeš remeselníkov a odborníkov z každého odvetvia, či už potrebuješ opraviť rúru, potrubie alebo vyplniť daňové priznanie. Všetko vieš cez web alebo aplikáciu vybaviť do 5 minút a keďže zháňanie opravárov nikto nemá v láske, rozhodli sme sa Wilio vyskúšať, otestovať a porovnať s tradičnými majstrami.

Obyčajní remeselníci sa nám mohli venovať až o niekoľko dní

Ľuďom z Wilia a aj ostatným remeselníkom sme povedali, že potrebujeme opravu práčky. Konkrétne,  že sa nám poškodila prívodová hadica do práčky, ktorá netesní, vytopila poschodie pod nami a treba ju vymeniť. Úmyselne sme si zvolili takúto jednoduchú poruchu, aby sme zistili, či sa remeselníci pobijú aj o zákazku, z ktorej nebudú mať až taký veľký profit.

Prvý a tretí majster z internetu si problém vypočuli a navrhli dátum vyriešenia (najskôr však o 3 dni), v druhom prípade sa však remeselník neadekvátne nahneval po tom, čo sme mu oznámili, akú značku práčky máme. Oznámil nám, že opravuje len exkluzívne práčky určitej značky, a to aj napriek tomu, že podľa jeho webstránky dokáže opraviť aj tú našu.

Aj napriek tomu, že sme volali až na tri čísla, nepodarilo sa nám získať opravára ani v ten istý deň, no dokonca ani o dva dni neskôr. Ide o jasný príklad toho, že je dnes pánom majster a nie zákazník. V prípade Wilia to však bolo o niečom inom.

 

Na internete sme vybrali prvých troch majstrov a dobre to nedopadlo ani v jednom prípade

Prvý majster Najskôr môže o 5 dní za 30 € – 40 €
Druhý majster Nie je schopný opraviť
Tretí majster Najskôr môže o 3 dni za 40 € – 50 €

 

Na Wilio sme zadali ponuku s termínom opravy ďalší deň ráno, ozvali sa takmer okamžite

Prvý majster Ozval sa do 10 sekúnd Najskôr môže ďalší deň ráno za 20 €
Druhý majster Ozval sa do minúty Najskôr môže ďalší deň ráno za 30 €
Tretí majster Ozval sa do 20 minút Najskôr môže ďalší deň ráno za 20 € + cestovné náklady
Štvrtý majster Ozval sa do hodiny Najskôr môže ďalší deň ráno za 20 – 25 €

 

Dá sa to spraviť aj bez nervov

Celý proces (registrácia a zadávanie poruchy) na Wilio nám nezabral viac ako 5 minút. Aplikácia sa inteligentne pýta na čo najväčšie množstvo podrobností, aby nás kontaktovali len majstri, ktorí nám naozaj vedia pomôcť. Podrobne sme preto zadávali všetko – od značky práčky až po fotografiu problému.

Veľmi sympatický nám bol aj prístup k zákazníkovi. Pri zadávaní ponuky sme totiž vypĺňali aj čas, kedy by sme opravu preferovali. Podľa týchto údajov sa následne môžeš napríklad rozhodnúť, či si zoberieš pol dňa dovolenky kvôli opravárovi alebo to vyriešiš skoro ráno.

Na Wilio nájdeš vyše 23 000 overených remeselníkov, ktorí už vykonali služby za vyše 27 miliónov eur. Je teda z čoho vyberať a aplikácia to šikovne využíva na zlepšenie služieb zákazníkom. Môžeš sa tak rozhodnúť, či chceš tú najvyššiu kvalitu alebo cenovo nižšiu verziu.

zdroj: Wilio

Najviac nás však zarazil čas. Znovu zdôrazňujeme, že celý proces trvá do 5 minút, no ponuky od majstrov prichádzajú ešte rýchlejšie. Prvýkrát nám appka zapípala hneď po desiatich sekundách s prvou ponukou. Ďalšia prišla do minúty a v priebehu najbližšej hodiny dorazili ďalšie dve.

Keďže sme v popise zákazky uviedli, že chceme opravu čo najrýchlejšie, až na jeden prípad boli všetci majstri ochotní doraziť ihneď. Ceny sa navyše pohybovali okolo 20 €, čo je približne o polovicu menej než ponúkli opravári z internetu.

Wilio je start-up, ktorý mení fungovanie remeselníkov na Slovensku. Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať. Netreba sa báť ani podvodníkov, vďaka hodnoteniam ich správcovia aplikácie ihneď mažú. Na kvalitne odvedenú robotu sa tak môžeš spoľahnúť.

Aj keď nám trošku prekážalo množstvo podrobností, ktoré sme museli zadať, práve vďaka tomu nám Wilio bolo schopné takmer okamžite nájsť spoľahlivého odborníka. Ak teda budeš potrebovať čokoľvek opraviť či vybaviť, Wilio ti odporúčame a v našom porovnaní určite vyhralo. Aplikácia je k dispozícii na Google Play aj App Store. Tvoj problém je pripravených vyriešiť vyše 20 000 zručných odborníkov a vďaka všetkým podrobnostiam, ktoré v zákazke zadávaš, nestratíš ani sekundu navyše.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech