Solárne smart žalúzie ti zabezpečia tieň, ale aj energiu

  • Čo keby okenné žalúzie mohli okrem tienenia slnečného svetla aj napájať spotrebiče?
  • Čo keby okenné žalúzie mohli okrem tienenia slnečného svetla aj napájať spotrebiče?

To je myšlienka nových solárnych žalúzií SolarGaps. Tieto inteligentné žalúzie navrhnuté, aby sledovali slnko. Môžu byť ovládané prostredníctvom aplikácie a spoločnosť tvrdí, že ich výrobok zníži účty za elektrinu až o 70 %. Inteligentné slnečné žalúzie „SolarGaps“ vytvorené ukrajinským vynálezcom Yevgenom Erikom, môžu spôsobiť revolúciu v tom, ako žijeme v našich interiéroch a ako získavame energiu, ktorú spotrebujeme v našich domoch. Spoločnosť tvrdí, že žalúzie sú mimoriadne účinné a môžu produkovať 100 wattov výkonu na metri štvorcovom okien – čo je podľa spoločnosti dostatok energie pre tri MacBooky alebo 30 LED žiaroviek.

foto: facebook SolarGaps

Spoločnosť tiež tvrdí, že inštalačný proces je dostatočne jednoduchý na to, aby si podľa pokynov spoločnosti dokázali žalúzie namontovať a spojazdniť sami zákazníci – a po zapojení žalúzií začne obnoviteľná energia, ktorú generujú, napájať zariadenia v domácnosti. Mobilná aplikácia umožňuje používateľom meniť uhol žalúzií, vytiahnuť ich hore alebo ich stiahnuť, alebo zistiť, koľko energie vytvárajú.

Žalúzie sú vybavené solárnymi článkami od firmy SunPower a majú 25-ročnú životnosť. Vonkajšia časť žalúzií je vyrobená z hliníka. SolarGaps hovorí, že dokážu pracovať v širokej škále podnebí a v teplotách od -40 až do 80 stupňov Celzia.

foto: facebook SolarGaps

Spoločnosť taktiež prezentuje svoje žalúzie ako dostupné a schopné vygenerovať viac elektrickej energie ako konkurenčné smart žalúzie, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Žalúzie SolarGaps si teraz môžeš objednať pomocou crowdfundingovej kampane na Kickstarteri. Sada veľkosti XS stojí 390 dolárov, čo je o 50% menej, než maloobchodná cena a jej veľkosť je 36 x 36 palcov alebo 32 x 36 palcov. SolarGaps ponúka tiež malú, strednú, veľkú, extra veľkú a extra extra veľkú veľkosť.

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech