„Smerácka playmate“: Fotila akty pre známy magazín, dnes je poslaneckou asistentkou s rozprávkovým platom

  • Brunetka je asistentkou poslanca Jána Mažgúta
  • Za svoje služby poberá rozprávkový plat
  • V minulosti nafotila akty
Jana Jányová, Ján Mažgút, Robert Fico
Reprofoto: Facebook/Janka Jányová, TASR/Pavol Zachar
  • Brunetka je asistentkou poslanca Jána Mažgúta
  • Za svoje služby poberá rozprávkový plat
  • V minulosti nafotila akty

Ešte pred pár rokmi sa strana Smer-SD prezentovala najmä staršími straníckymi kádrami, avšak aktuálne je situácia o čosi iná. Strana premiéra Roberta Fica má už nejakú dobu vo svojich radoch aj tzv. „mladé pušky“. 

Medzi nich patrí napríklad štátny tajomník ministerstva obrany Igor Melicher, Richard Glück, ktorý sa zviditeľnil údermi päsťou do tváre expremiéra Igora Matoviča (SLOVENSKO), ale aj Jana Jányová, ktorá sa len nedávno stala poslaneckou asistentkou Jána Mažgúta.

Mažgútova asistentka s rozprávkovým platom

Jányová sa často objavuje po boku lídra strany Roberta Fica či iných vrcholných predstaviteľov Smeru. Asistentka poslanca bola ešte v nedávnej minulosti spájaná so stranou Domov-NS, ktorú vedie syn Jána Slotu, Pavol Slota. Avšak poznajú ju aj ľudia, ktorí sa o politiku vôbec nezaujímajú. Brunetka sa totiž pred rokmi zviditeľnila nafotením aktov pre známy pánsky časopis Playboy. 

„Mal som možnosť si vybrať poslaneckého asistenta, ako to robí každý jeden poslanec. Rozhodol som sa práve pre pani Jányovú, dlhodobo spolupracujeme,“ hovorí pre Startitup poslanec Mažgút. „Z tohto dôvodu som si ju zvolil aj za poslaneckú asistentku,“ vysvetľuje.

 „Teším sa na spoluprácu v Národnej rade Slovenskej republiky s poslancom Jankom Mažgútom. Je to pre mňa veľká výzva a tiež škola do budúcna načerpať cenné skúsenosti v parlamente,“ uviedla na margo svojho nového jobu Jányová.

„Budem robiť maximum, aby sme v NR SR prinášali pozitívne a kvalitné návrhy pre ľudí,“ dodala poslanecká asistentka v poste na sociálnej sieti.

Mažgútova asistentka za svoje služby poberá priam rozprávkový plat 3 041 eur. Z verejne dostupných dokumentov vyplýva, že náplňou jej práce sú odborné a administratívne služby spojené s výkonom mandátu poslanca podľa pokynov a požiadaviek poslanca. 

Odbornými službami asistentky poslanca sú podľa zverejnenej zmluvy napríklad príprava podkladov pre poslanecké návrhy zákonov, príprava a organizovanie pracovného programu poslanca vrátane jeho vecného zabezpečenia či príprava podkladov a vyhľadávanie odborných a ďalších podkladov k prerokúvaným materiálom zaradeným na rokovanie Národnej rady a príslušného výboru Národnej rady.

Na sneme Smeru v spoločnosti Gašparovcov

Len pred pár dňami si Slováci pripomínali 34. výročie Nežnej revolúcie, teda začiatok konca bývalého režimu v Československu. Kuriozitou je, že strana Smer Roberta Fica si dátum opätovne vybrala na zvolanie slávnostného smeráckeho snemu.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: CRZ, Facebook/Janka Jányová, Facebook/Jana Jányová, Topky, PS:Digital, PS:Digital, Petície, Archív Startitup, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá