Smutná správa: Zomrel Štefan Strapák, otec prezidentky Zuzany Čaputovej

  • Prezidentka upravuje svoj program
  • Politici vyjadrujú úprimnú sústrasť
čaputová pápež
TASR/Michal Svítok
  • Prezidentka upravuje svoj program
  • Politici vyjadrujú úprimnú sústrasť

Otec prezidentky SR Zuzany Čaputovej Štefan Strapák zomrel v stredu 15. septembra doma a v pokoji vo veku 79 rokov po dlhej a ťažkej chorobe. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec. Na najbližšie dni si z tohto dôvodu prezidentka upravila svoj pracovný program.

V tejto súvislosti prosíme médiá a verejnosť, aby v tejto ťažkej chvíli rešpektovali súkromie prezidentky, jej najbližšej rodiny a ostatných pozostalých,“ napísal Strižinec.

Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte…

Posted by Zuzana Čaputová on Wednesday, September 15, 2021

Vládne hnutie Sme rodina vo svojom profile na sociálnej sieti vyjadrilo úprimnú sústrasť prezidentke a celej rodine. Zapriala im veľa síl, aby sa vyrovnali s touto obrovskou stratou. Ku kondolencii sa pripojil aj predseda hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Aj koaličná strana Za ľudí vyjadrila prezidentke a jej rodine úprimnú sústrasť.

Úprimnú sústrasť prezidentke vyjadrila aj strana Smer – sociálna demokracia vo svojom profile na sociálnej sieti. „Smrť rodiča je obrovskou stratou, ktorá hlboko zasiahne každého človeka. Prajeme pani prezidentke veľa síl, aby sa dokázala vyrovnať s touto nesmiernou stratou,“ uviedla.

Vyslovujem úprimnú sústrasť pani prezidentke v súvislosti s úmrtím jej otca. Sú to ťažké chvíle, keď nás opúšťajú tí, ktorí nás viedli po dlhé roky životom,“ uviedol predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini vo svojom statuse na sociálnej sieti. Verí, že aj za pomoci najbližších sa prezidentke podarí prekonať túto vážnu stratu.

Mimoparlamentná strana Slovenská národná strana (SNS) tiež vyjadrila Čaputovej úprimnú sústrasť. „V živote sú chvíle, kedy sa zastaví čas. Rodičia sú našou najväčšou oporou živote. Strata blízkeho človeka je veľkou ranou,“ napísala.

ŠTEFAN ZNAMENÁ VÍŤAZNa tejto fotke mám 19, môj otec necelých 50. Jeho meno, Štefan, je gréckeho pôvodu a znamená…

Posted by Zuzana Čaputová on Wednesday, December 26, 2018

Správu aktualizujeme.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech