Smutné správy pre Slovákov: HAKA končí. „Táto skupina je pre bežného občana dosť nebezpečná“

  • Facebooková skupina HAKA oficiálne končí
  • Jej zakladateľ už vraj nedokáže v prevádzkovaní pokračovať
  • Projekt existoval skoro 8 rokov
štefan farkaš haka
Zakladateľ projektu HAKA Štefan Farkaš, Facebook/Štefan Farkaš
  • Facebooková skupina HAKA oficiálne končí
  • Jej zakladateľ už vraj nedokáže v prevádzkovaní pokračovať
  • Projekt existoval skoro 8 rokov

Facebooková skupina HAKA – hľadá sa auto a krádeže automobilov na konci tohto roka oficiálne končí. Skupina sa zameriava na pomoc ľuďom postihnutým krádežou automobilov alebo inými formami trestnej činnosti. Zakladateľom tejto iniciatívy je Štefan Farkaš, ktorý sa rozhodol vytvoriť platformu umožňujúcu efektívnejšie pátranie po ukradnutých vozidlách.

Ukončenie projektu oznámil na sociálnej sieti jeho zakladateľ. Táto skupina je dosť nebezpečná pre bežného občana, ktorý by takto chcel ľuďom pomáhať. Toto riskovať nebudem, píše v príspevku.

Farkaš zároveň upozorňuje, že HAKA za vyše 7 rokov svojej existencie vraj nezarobila ani cent a ide o čisto občiansku iniciatívu. Prevádzkovanie skupiny však podľa jeho slov stojí veľa práce aj peňazí.

Nie je to sranda pokračovať v tejto robote. Verte, že je to o držku. Ako právne, tak aj psychicky, píše ďalej zakladateľ projektu.

Báť sa nemusíte. To, že HAKA končí, nie je koniec sveta. Možno niečo podobné niekto ešte založí a keď nie, je tu polícia a prokuratúra. HAKA vždy iba pomáhala, ubezpečuje Farkaš fanúšikov.

Chcel pomáhať ľuďom

Skupina bola založená 7. októbra 2016. HAKA poskytuje priestor pre zverejnenie informácií o ukradnutých vozidlách vrátane fotografií, popisu udalostí a dôležitých identifikačných údajov, ako sú TEČ, VIN číslo, typ, značka, farba vozidla, miesto a čas krádeže, ako aj kontakt na majiteľa. Táto metóda zdieľania informácií má výrazne zvyšuje šance na nájdenie vozidla.

Okrem pomoci pri hľadaní ukradnutých vozidiel sa HAKA venuje aj pátraniu po nevysporiadaných vozidlách a páchateľoch, ktorí vozidlo vykradli. Skupina takisto umožňuje zverejňovanie informácií o iných ukradnutých predmetoch.

Vďaka podpore svojich členov skupina vyvinula aj mobilnú aplikáciu HAKA systém+ dostupnú pre Android a iOS. Aplikácia obsahuje databázu kradnutých vozidiel z ministerstiev vnútra Slovenskej a Českej republiky, čo ďalej zjednodušuje proces overovania a pátrania po vozidlách. Tá má podľa Farkašových slov fungovať aj naďalej.

Odmakali sme si to tu, poďakujme si a ideme žiť normálne životy. Potrebujem sa postarať teraz v prvom rade o seba a moju rodinu, vysvetlil zakladateľ priaznivcom skupiny.

Farkaš taktiež informuje, že skupinu nemá v pláne nikomu odovzdávať kvôli strachu z toho, že by sa projekte jeho budúci majiteľ snaží zarábať. HAKA vraj dokázala počas svojej existencie pomôcť tisíckam ľudí.

Farkaš bol zakladateľom viacerých podobných projektov, akými bolo napríklad pátranie po osobách či odhaľovanie podvodníkov. Dané skupiny však už stihol zrušiť alebo odovzdať niekomu inému.

Mám vás rád a prosím odpustite, že už nemáme časovú ani rodinnú možnosť pokračovať, píše zakladateľ HAKA na záver.

„HAKA musí žiť ďalej“

Farkaš neskôr ešte na sociálnej sieti doplnil: „Dnes som teda priznal že finančne na tom nie sme ok. Mesačný rozpočet HAKA bol vďaka sponzorom 1000 EUR . To ako tak stačilo na veľmi základné fungovanie HAKA. Môj osobný príjem 1000 EUR ( vyplata) však na chod môjho súkromného života nestačí . Preto po dlhšej dobe odsuvania problémov idem do ďalšej práce. Proste musím aby som prežil. “

Jeho stanovisko Ďalej obsahovalo aj možné prevzatie platformy ministerstvom vnútra, ktoré sa zatiaľ pohybuje v čisto hypotetickej línií. „Nechcem aby zanikol a preto sa projekt snažím zachrániť že ho zverim do rúk MVSR alebo POLICIE . Žiadny otec nechce aby jeho dieťa zomrelo . Veľmi dlho sme tu všetci tvrdo pracovali aby sa tak stalo . MVSR ma prostriedky aby projekt udržalo keď ho príjmu za svoj . Prosím zostaňte verný HAKA a pomáhajte POLICII ďalej aj keď už nebudem za projektom štáť. Nenechajte projekt zomrieť keď už som to ja pohnojil svojou tvrdohlavostou a hrdostou . HAKA musí žiť ďalej,“ píše Farkaš.

Zdroj: Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá