Šokujúca výpoveď utajeného svedka: V SIS zriadili špeciálny tím, ktorý plnil pokyny vedenia

  • Advokát obvinených exriaditeľov SIS prehovoril v relácii Na stope s Ivanom Megom
  • Utajený svedok opísal fungovanie SIS
  • Špeciálny tím na SIS mal plniť len úlohy vedenia
Vladimír Pčolinský, Michal Aláč
Startitup, TASR
  • Advokát obvinených exriaditeľov SIS prehovoril v relácii Na stope s Ivanom Megom
  • Utajený svedok opísal fungovanie SIS
  • Špeciálny tím na SIS mal plniť len úlohy vedenia

Obvinenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a zneužívania právomoci verejného činiteľa dvoch bývalých šéfov Slovenskej informačnej služby, Vladimíra Pčolinského a Michala Aláča, otriasa celou spoločnosťou. Niečo také je vo svete skutočne nevídané. Aj preto sme v štúdiu Na stope s Ivanom Megom privítali advokáta oboch mocných mužov, Ondreja Urbana.

Moderátor ho konfrontoval s otázkami priamo na telo. Týkali sa akcie NAKA s krycím názvom Rozuzlenie. Ondrej Urban prehovoril o niekoľkohodinových výsluchoch Pčolinského či Aláča.

Ako to vyzeralo na konfrontácii medzi exsiskárom Martinom Ciriakom a jeho šéfom Aláčom? Dokázal riaditeľ SIS vyšetrovateľovi NAKA vysvetliť, prečo SIS doslova lovila významného svedka pre políciu, Petra Petrova?

Moderátor Ivan Mego položil Ondrejovi Urbanovi otázky týkajúce sa aj utajeného svedka, ktorý opísal fungovanie oboch niekdajších riaditeľov tajnej služby aj zriadenie špeciálneho tímu na SIS.

Reakcie advokáta si môžeš pozrieť v exkluzívnom rozhovore v najnovšom vydaní Na stope s Ivanom Megom.

Šokujúce slová utajeného svedka číslo 1.

Neuveriteľné veci sa na Slovenskej informačnej službe začali diať podľa utajeného svedka po tom, ako NAKA zadržala bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy, Ľudovíta Makóa.

Vtedy sa podľa neho najviac aktivizoval vtedajší šéf SIS, Vladimír Pčolinský. Začal vraj získavať informácie o tom, čo Makó vypovedal a či vo svojich výpovediach spomína aj jeho samotného.  

Svedok hovorí o tom, že o Makóovi bolo známe, že si v minulosti uchovával podrobné informácie o tom, komu pomohol. No a z pohľadu SIS bolo potrebné zistiť, či medzi týmito jeho informáciami nie sú aj informácie o ďalších aktívnych príslušníkoch SIS.

Oveľa väčšia panika však podľa utajeného svedka zavládla po zadržaní námestníka SIS, Borisa Beňu. Ten totiž začal spolupracovať s políciou. A tak vraj išlo hlavne o to, aby sa v rámci SIS získali akékoľvek informácie, ktoré by viedli k spochybneniu jeho dôveryhodnosti ako kľúčového svedka.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá