Sony predstavilo prvú osobnú klimatizáciu. Neuveríš, o koľko stupňov ti pomôže znížiť teplotu

  • Novo-vyvinuté klimatické zariadenie sa ti vmestí do vrecka alebo do malej kabelky
  • Okrem toho, že ťa v lete schladí, v zime ju môžeš použiť ako vykurovanie
  • Nové zariadenie sa dá ovládať cez smartfón
Instagram/vyw00741, take11014649
  • Novo-vyvinuté klimatické zariadenie sa ti vmestí do vrecka alebo do malej kabelky
  • Okrem toho, že ťa v lete schladí, v zime ju môžeš použiť ako vykurovanie
  • Nové zariadenie sa dá ovládať cez smartfón

Vedci vyvinuli osobnú klimatizáciu, ktorá má predstavovať záchranu v čase zhoršujúcej sa klimatickej situácie na zemi. Keďže teploty v lete sú čím ďalej, tým vyššie, nové inteligentné zariadenie by ti malo pomôcť prežiť vysoké horúčavy a nie len to. V zime ťa zasa zahreje. 

Zariadenie malo byť pôvodne uvedené na trh počas Olympijských hier 2020 v Tokiu. Napriek tomu, že boli presunuté na rok 2021, spoločnosť Sony sa rozhodla začať ho predávať už teraz. Jeho cena má byť 130 dolárov, teda približne 116 eur. Ak sa už zastrájaš, sklameme ťa. Vreckovú klimatizáciu budú zatiaľ predávať iba v Japonsku. 

Inteligentná mini klimatizácia

Reon Pocket, zariadenie menšie ako peňaženka, je možné ovládať prostredníctvom smartfónu. Vmestí sa do ľadvinky alebo malej kabelky, takže je možné použiť ho kedykoľvek, keď je teplota vzduchu príliš vysoká alebo naopak príliš nízka. 

Malé zariadenie pritom vraj dokáže veľké veci. Povrchovú teplotu tela ti v príliš veľkej horúčave môže znížiť až o 23 stupňov Celzia v prípade, ak je nastavené na maximálny výkon. Zapnuté musí byť ale minimálne 5 minút, aby dosiahlo požadovaný účinok. 

Podľa časopisu Zaujímavé inžinierstvo je Reon schopný generovať aj teplý vzduch. V zime môže teplotu zvýšiť až o 14 stupňov Celzia. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FACTS DAILY™ (@factsdaily.official),

Zariadenie má  svoje muchy

Klimatizáciu navrhla spoločnosť Sony tak, aby sa dala vložiť napríklad aj do goliera košele alebo do vrecka na tričku. Spoločnosť tiež predáva vlastné tričká, do ktorých je zariadenie vložené. 

Reon Pocket je napájané nabíjateľnou batériou, ktorá môže nepretržite fungovať asi 90 minút. Nabíjanie trvá asi dve hodiny. Aj keď spoločnosť Sony neplánuje jeho uvedenie na trh mimo Japonska, kde je odporúčaná maloobchodná cena okolo 116 €, má za sebou prvé recenzie, ktoré nie sú najoptimistickejšie. 

Niektorí zákazníci boli malou klimatizáciou nadšený, pre väčšinu to však podľa recenzií bolo sklamanie. Niektorí z nich sa sťažovali najmä na hluk, ktorý je mimoriadne nepríjemný najmä vzhľadom na to, že zariadenie je umiestnené pri hlave.

Iní hovoria, že sa používaním otepľuje a tí, ktorí ho použili až po tom, ako im ostalo teplo sa sťažujú na neúčinnosť. 

Zdroje: dailymail.com, first-flight.sony.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech