Sony šokovalo svet, namiesto nového PlayStation ukázalo vlastný elektromobil

  • Sony Vision-S je jedným z najväčších prekvapení svetovej technologickej výstavy CES 2020
  • Aj keď sa podujatie len začína, zrejme len málokto mohol očakávať, že Japonci namiesto PS5 ukážu túto novinku
Sony
  • Sony Vision-S je jedným z najväčších prekvapení svetovej technologickej výstavy CES 2020
  • Aj keď sa podujatie len začína, zrejme len málokto mohol očakávať, že Japonci namiesto PS5 ukážu túto novinku

Ide o koncept elektrického automobilu s názvom Vision S. S jeho pomocou chce spoločnosť Sony ukázať všestrannosť japonského technického konglomerátu, ktorý by mal všetkým pasažierom poskytnúť nadštandardné množstvo vybavenia. 

zdroj: Sony

Vo vozidle je okrem iného nainštalovaných celkom 33 senzorov z dielne Sony. Vision S tak aj v pohybe dokáže sledovať až 360 ​​stupňov okolo vozidla, pričom maximálny dôraz je kladený na sledovanie miery bezpečnosti. Asistencia pri jazde je tak na v skutku vysokej úrovni. Prioritami sú bezpečná jazda, energetická účinnosť a zníženie stresu vodiča.

zdroj: Sony

Automobil ponúka aj trendovú, veľkú prednú panoramatickú obrazovku, ktorá začína na strane vodiča a končí pri sedadle spolujazdca. Tri veľké displeje v kabíne sa dajú nastaviť podľa potrieb vodiča. Stredný displej môže okrem iného zobrazovať aj pohľad z oboch strán vozidla. Vodičovi, ani posádke tak naozaj nič neunikne. 

Okrem iného, vo vnútri kabíny vozidla budú umiestnené snímače na monitorovanie stavu vodiča a cestujúcich. Zachytávať majú výraz tváre, ale aj pohyb tela vodiča. Vďaka tejto technológii bude možné merať koncentráciu, ako aj úroveň únavy vodiča a podľa toho posielať potrebné upozornenia. Bezpečnosť cestujúcich však nebude jediným cieľom – prioritou je tiež dosiahnuť, aby prostredie kabíny bolo orientované na maximálne pohodlie pasažierov.  

zdroj: Sony

360-stupňový audio systém

Za zmienku bez pochýb stojí aj 360-stupňový systém reproduktorov. Pri cestovaní v modeli Vision S by sa tak realitou mal stať aj takzvaný priestorový zvukový efekt, nakoľko zvuk bude vychádzať priamo zo sedadiel.  Sony sľubuje, že práve vďaka technológii nazvanej 360 ​​Reality Audio sa budú pasažieri cítiť, akoby umelec vystupoval tesne pred nimi. 

Tak, ako napríklad v prípade Audi e-tron, aj Vision S sa zaobíde bez klasických spätných zrkadielok. Tie nahradí ich elektronická verzia. Kamerové senzory dokonca zachytia blížiace sa vozidlá a chodcov a pošlú vodičovi varovanie ešte predtým, ako ich ľudské oko zachytí. Čo sa týka dizajnu tohto vozidla, je príjemným prekvapením, že v porovnaní s inými konceptmi, nepôsobí až prehnane futuristicky. To by mohlo naznačovať, že v budúcnosti ho uvidíme aj na bežných cestách.

Zdroj: sony.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech