Šorty – rádiový speaker, raper a imitátor. Svojím hlasom dokáže napodobňovať mnohých známych ľudí

  • Šorty začal v rádiu náhodou – zavolali ho ako hosťa a skončilo sa to jeho vlastnou show v rádiu. Kedže sa chce neustále zlepšovať, neskôr „zabrdol“ aj do spievania a imitovania. Svoj hlas dokáže prepožičať mnohým známym aj menej známym osobnostiam.
collageuikfzuftztds
facebook šorty
  • Šorty začal v rádiu náhodou – zavolali ho ako hosťa a skončilo sa to jeho vlastnou show v rádiu. Kedže sa chce neustále zlepšovať, neskôr „zabrdol“ aj do spievania a imitovania. Svoj hlas dokáže prepožičať mnohým známym aj menej známym osobnostiam.

Šorty, ty si moderátor, spevák, raper, imitátor. Toto sú všetky tvoje profesie, ktoré stíhaš? Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň?

Raňajky, pozriem čo je nové na internete, keďže náplňou mojej práce je byť informovaný a čo najaktuálnejší. Potom idem do rádia, trochu pokecáme s kolegami a vysielam. Po vysielaní je to individuálne. Pokiaľ pracujem na nejakom novom singli, tak idem do štúdia za Hoodinim, a hudobníkujeme. Večer, keď sa frajerka vráti z práce dáme večeru, vyberáme film (hodinu) a väčšinou pri ňom aj tak zaspíme.

Kedy si prišiel na to, že práca v rádiu je to, čo chceš robiť? Aké boli tvoje začiatky?

Než ma zavolali do rádia ako hosťa, ani trochu som netušil, že tam nakoniec budem pracovať. Bolo to super. Zo začiatku veľký stres, no postupne som si to užíval viac a viac.

zdroj: Facebook Šorty

Je dôležité mať neustále cieľ, ktorý chce človek dosiahnuť, ktorý ho ženie dopredu a motivuje. Čo je tvojím cieľom v pracovnej oblasti? Kam by si to chcel dopracovať?

Milujem pocit, keď dosiahnem niečo, čo jednoducho povedané, chcem. Mojím cieľom je vždy niečo iné. Keď dosiahnem jeden, idem na ďalší. Nejde to všetko naraz. Neustále sa chcem zlepšovať a byť medzi najlepšími. Je pravda, že by som chcel byť populárny, obľúbený moderátor, ale aj uznávaný hudobník. Nesústreďujem sa len na oblasť „médiá,“ ale aj na hudbu.

Práca v rádiu asi nie je len o práci s mikrofónom a rozprávaní. Čo všetko musíš zvládať popri tom? Je vysielanie pre teba improvizácia alebo sa na každé vysielanie pripravuješ a chystáš si, čo povieš?

Donedávna som vysielal show, v ktorej bolo mojou úlohou hrať na želanie poslucháčov. Písali sms-ky, facebookové správy so želaniami a pozdravmi. Bolo to o improvizácii a interakcii s poslucháčmi. Teraz ale vysielam svoju show, v ktorej je nutné byť pripravený aspoň na 85%. Na 100% to nie je nikdy, pretože stane sa, že na internete nájdem úplnú aktualitu, zväčša zo sveta hudby, a hneď na to ju hovorím poslucháčom.

zdroj: Facebook Šorty

Je ťažké presadiť sa v tejto brandži na Slovensku?

Ja osobne som mal aj šťastie, že som sa ocitol v rádiu hosťom v období, keď hľadali posilu. Ale aj tak si myslím, že pokiaľ to človek chce robiť, má peknú slovenčinu, zbytočne neafektuje, a je presvedčený o tom, že to robiť dokáže, nie je problém.

Najnovšie si “zabrdol” aj do imitovania známych osobností. Kedy si objavil tento talent? Nemal si zatiaľ problém s tým, že by sa niektorá osobnosť, ktorú si si zobral na paškál, urazila?

Známe osobnosti imitujem už od detstva. Len prednedávnom mi dokonca otcov brat pustil videokazetu, na ktorej mám asi 12 rokov, a imitoval som Dzurindu, Mečiara či Bugára. :) A to som nemutoval. Ide to samo. Ľudia, prevažne raperi ktorých imitujem ma rešpektujú rovnako ako ja ich, baví ich to, a sú si vedomí toho, že to nikto v Česku ani na Slovensku nerobí.

zdroj: Youtube

Ďalšou tvojou aktivitou je aj spievanie a rapovanie. A čo vlastný album – môžeme sa naň tešiť?

Samozrejme by som chcel album. Nechávam to ale otvorené. Nejdem priamo za tým – nahrať album. Postupne nahrávam single, ktoré sa hrajú v rádiu, a páčia sa ľuďom. To je pre mňa dôležité.

Ako je to na Slovensku s kariérou rozhlasového spíkra – dá sa tým uživiť?

Aj toto je maximálne individuálne. Nie sú to žiadne obrovské sumy, no dá sa z toho uživiť.

Čo si myslíš o budúcnosti rádia ako média? Mladí ľudia v dnešnej dobe začínajú preferovať skôr internet – vlogy, blogy a podobne. Neobávaš sa, že to môže ohroziť aj teba ako rozhlasového moderátora?

Obavy určite nemám, pretože aj keď sa doba posúva vpred a skutočne veľa mladých ľudí preferuje skôr nejaký Spotify alebo Youtube, no rádio vždy bude mať svoje čaro a počúvať ho bude vždy veľa iných ľudí. Skôr by som sa obával o televízie. Sú tak prešpikované reklamami, že si film človek oveľa radšej pozrie online, aj keď v menšej kvalite. A s tými reklamami sa to len stupňuje.

zdroj: Facebook Šorty

Ak by si si mal vybrať medzi rádiom alebo spevom a rapovaním, čo by to bolo?

Nevidím dôvod vyberať si. Nerád sa fokusujem na jednu činnosť, aj keď by som možno už mal dva albumy. Takto mi to zatiaľ vyhovuje.

Je dôležité oddeľovať prácu a voľný čas, aby človek “nevyhorel”. Prezraď, čo rád robievaš vo voľnom čase ty? Dokážeš si nájsť dostatok času na obľúbené aktivity?

Áno, samozrejme mám dostatok voľného času. Aj to je jedna z výhod rozhlasového speakra. Snažím sa ho tráviť s priateľkou, ale je pravda, že sa veľa hrám na hracej konzole. Je to istá forma relaxu, ktorá mi vyhovuje. :)

Zopárkrát som dostal úplné okno, že ma nevedelo napadnúť to dané slovo, ale okrem toho som nikdy nechtiac nevynadal, nikdy som nepoužil nejakú komerčnú značku či produkt. Ale.. Nikdy nehovor nikdy. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK