Španiel ponúkal prenájom svojich psov za dve eurá, aby ľudia mohli ísť von

  • Polícia zistila, že istý človek na sociálnych sieťach ponúkal svojich päť psov rôznych rás na venčenie za dve eurá na hodinu
  • Ľuďom hrozí za porušenie obmedzeného pohybu stíhanie
vencenie psov
Zdroj: Unsplash,
  • Polícia zistila, že istý človek na sociálnych sieťach ponúkal svojich päť psov rôznych rás na venčenie za dve eurá na hodinu
  • Ľuďom hrozí za porušenie obmedzeného pohybu stíhanie

Polícia v meste La Coruňa na severozápade Španielska podala sťažnosť miestnym úradom na človeka, ktorý ponúkal prostredníctvom sociálnych sietí prenájom svojich psov ľuďom na prechádzky. Informoval o tom dnes denník El Periódico. V Španielsku je totiž počas núdzového stavu vyhláseného vládou kvôli pandémií spôsobenej koronavírusom, zakázané až na výnimky vychádzať z domu, venčenie psov je ale povolené.

Polícia zistila, že istý človek na sociálnych sieťach ponúkal svojich päť psov rôznych rás na venčenie za dve eurá na hodinu. V tejto činnosti pokračoval aj po tom, čo ho polícia upozornila, že porušuje pravidlá núdzového stavu. V Španielsku sa v týchto dňoch kvôli koronavírusu nesmie ani s deťmi ísť von, vychádzať sa ale môže na nákup potravín a liekov či do práce.

Španielsky minister vnútra Fernando Grande-Marlaska dnes znovu upozornil, že ľuďom hrozí za porušenie obmedzeného pohybu stíhanie.

Napríklad už minulý týždeň udelil súd na Kanárskych ostrovoch dvom ľuďom pokuty 480 eur a 360 eur za to, že boli na ulici za iným účelom, ako povoľujú pravidlá núdzového stavu. Súdy môžu v Španielsku pre tieto prípady použiť niekoľko zákonov, na základe ktorých môžu udeliť podľa televízie RTVE v opakovaných a výnimočných prípadoch všeobecného ohrozenia až 600.000 eur pokutu alebo rok väzenia.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Najnovší podcast

[Hacker Zdravia] Prekonal množstvo operácií a nevzdal to. Ak chceš byť lepší, musíš pokoriť svoje ego

Najnovšie