Spánkový robot v tvare prítulného vankúša výrazne zlepší kvalitu tvojho spánku. Ako funguje?

  • Nedostatok spánku vážne ohrozuje naše zdravie.
  • Kľúčom k zdraviu a pohody je predovšetkým kvalitný a efektívny spánok
  • O ten sa postará technológiami nabitý Somnox Sleep Robot
meetsomnox.com/press-kit
  • Nedostatok spánku vážne ohrozuje naše zdravie.
  • Kľúčom k zdraviu a pohody je predovšetkým kvalitný a efektívny spánok
  • O ten sa postará technológiami nabitý Somnox Sleep Robot

Spoločnosť Somnox začiatkom tohto roka priniesla na trh na prvý pohľad nenápadný vankúš s tvarom ako stvoreným pre objímanie počas spánku, no v skutočnosti to nie je obyčajný vankúš. Podľa vyjadrenia spoločnosti na trh priniesli „svetovo prvý spánkový robot (Sleep Robot), ktorý začne globálnu revolúciu v spánku.“

Svoj príbeh odštartoval vďaka Kickstarter crowdfundinovej kampani, kde cieľovú sumu 100-tisíc € prekročili viac ako dvojnásobne.

Od tej doby si získal pozornosť na celom svete a pomohol svojim užívateľom poraziť nespavosť a spánkovú depriváciu, zabezpečil výrazne lepší spánok, stará sa o niečo zdravší a aktívnejší život so zvýšenou produktivitou, a to všetko vďaka kvalitnému spánku.

Mnohé výskumy ukazujú, že celosvetovo trpíme nedostatkom spánku. Podľa businessinsider.com je aktuálne priemerná dĺžka spánku len 6,8 hodín.

Ak už máme spánku nedostatok, je dôležité, aby bol aspoň kvalitný a efektívny – presne o to sa snaží Somnox Sleep Robot: „Somnox Sleep Robot ti pomôže zaspať rýchlejšie, spať dlhšie a prebudíš sa viac fresh vďaka tomu, že spomaľuje tvoje dýchanie, upúta tvoju pozornosť a prehráva upokojujúce zvuky.“ opisuje spoločnosť svoj jedinečný produkt na kickstarter.com

Ako Somnox Sleep Robot funguje?

Somnox Sleep Robot pracuje na vedecky overených kognitívnych a simulovaných technikách ľudského dýchania, aby sa urýchlil proces zaspávania. Vo svojom vnútri schováva patentovanú technológiu a viacero senzorov, medzi nimi aj Co2 senzor na snímanie dýchania, akcelerometer na detekciu pohybu a inteligentný algoritmus na upokojenie užívateľa nie len počas spánku.

zdroj: meetsomnox.com/press-kit

Pri objímaní robotického vankúša počas spánku telo užívateľa podvedome kopíruje rytmus dýchania, čím sa dosiahne jeho ideálna frekvencia. Podľa tlačovej správy spoločnosti bolo výskumom preukázané, že dýchanie je vo svojej podstate nevyhnutné pre prirodzené zníženie stresu a zvýšenie relaxácie.

Okrem toho poskytuje pre užívateľa zvukové efekty, ktoré sú vytvorené odborníkmi a špecializovanými zvukovými pracovníkmi spoločnosti Manglemoose.

Ovládateľnosť je úplne jednoduchá a to prostredníctvom mobilnej aplikácie, v ktorej je možné zvoliť si rôzne upokojujúce zvuky či melódie ako napr. uspávanky, tĺkot srdca, jemný šum či meditácia s podrobnými pokynmi. Zároveň je možné nahrať aj vlastné zvukové súbory a podrobne si nastaviť osobné preferencie pre ideálne podmienky počas spánku, uvádza tlačová správa.

Mať informácie o spánku je pekné a aj keď existuje mnoho produktov, ktoré pomáhajú sledovať tvoj spánok, je čas na zariadenie, ako je náš spánkový robot, ktorý skutočne urobí niečo, čo ti pomôže zaspať.“ vysvetľuje spoluzakladateľ spoločnosti Julian Jagtenberg

Počas dvoch rokov výskumu a vývoja spracovali tisícky spätných väzieb a skúmali desiatky spánkových pohybov u rôznych osôb počas mnohých testoch. Výsledný produkt je vyrobený z vysokokvalitného a komfortného materiálu, ktorý zabezpečí maximálne pohodlie a príjemný pocit pri objatí a počas spánku nepôsobí rušivo či nepríjemne.

Snáď jediným výraznejším nedostatkom produktu je bohužiaľ jeho cena, ktorá je pre Európsky trh nastavená na čiastku 599€. V ponuke je zároveň možnosť si produkt po dobu 30 dní vyskúšať a ak užívateľ nebude spokojný, vankúš pošle späť a peniaze mu budú vrátené. Aktuálne má viac ako 100-tisíc spokojných zákazníkov na celom svete.

zdroj: meetsomnox.com/press-kit

zdroje: TS – meetsomnox.com ;kickstarter.com;  ;businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech