Špeciálnou vakcínou proti Covidu už začali očkovať aj zvieratá

  • Zatiaľ ide o experimentálnu vakcínu, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zvieratá
  • Medzi zaočkované zvieratá v čilskej ZOO patrí orangutan aj tiger
očkovanie zvierat, covid-19
Unsplash/Hakan Nural, Dimitry B
  • Zatiaľ ide o experimentálnu vakcínu, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zvieratá
  • Medzi zaočkované zvieratá v čilskej ZOO patrí orangutan aj tiger

Desať zvierat zo zoologickej záhrady neďaleko čilskej metropoly Santiago, vrátane tigra, orangutana a levov, zaočkovali už druhou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.

Zoologická záhrada Buin Zoo v decembri ako prvá v Latinskej Amerike začala s očkovaním zvierat experimentálnou vakcínou, ktorá bola vyrobená špeciálne pre zvieratá. Prvú dávku orangutan a šelmy dostali 13. decembra a druhú 3. januára.

Medzi zaočkovanými zvieratami je aj tiger džungľový indický menom Charly a orangutan bornejský Sandai. Obe tieto zvieratá patria medzi ohrozené druhy.

Koronavírus už vo svete potvrdili u opíc, ľudoopov a mačkovitých šeliem chovaných v zoologických záhradách, a tiež u noriek a vysokej zveri žijúcej vo voľnej prírode.

Zoologická záhrada Bui Zoo svojich zverencov na koronavírus zatiaľ netestovala ani u nich nezaznamenala príznaky Covidu. Prostredníctvom očkovania chce preventívne ochrániť zvieratá s najväčším rizikom nákazy a takisto testovať, akú úroveň ochrany a na akú dlhú dobu je vakcína schopná zabezpečiť.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie