Splnil dlhoročný sen svojho otca. Syn mu postavil modernú bezbariérovú chatu

  • Keď sa architekt Josh Wynne rozhodoval nad svojím ďalším projektom, spomenul si na sen svojho otca.
  • Spoločnými silami sa im podarilo dokončiť otcov projekt vysnívaného domu.
joshwynneconstruction.com
  • Keď sa architekt Josh Wynne rozhodoval nad svojím ďalším projektom, spomenul si na sen svojho otca.
  • Spoločnými silami sa im podarilo dokončiť otcov projekt vysnívaného domu.

Vlastniť vlastný dom či chatu v krásnej prírode a ďaleko od rušného života vo veľkomestách je snom veľkého množstva ľudí. Niektorým sa však tento sen nikdy nepodarí uskutočniť. Jeden taký sen sa však podaril.

Americký architekt Josh Wynne použil na jeden projekt sen vlastného otca. Ten dúfal, že sa mu jedného dňa podarí pretaviť vlastné myšlienky a nápady do skutočnosti. Spolu so synom navrhli dom pomenovaný ako Mike´s Hammock, čo vo voľnom preklade znamená Mikeova hojdacia sieť. Zaujímavosťou je, že celý dom je kompletne bezbariérový.

Vkusný a udržateľný dom s veľkosťou 604 metrov štvorcových bol postavený prevažne z recyklovaných materiálov. Použité drevo zo žltej borovice získali z neďalekého staveniska. Starostlivý vyber materiálov znamenal, že stavebného odpadu bolo minimum.

Samotná budova si vyžiadala život len jediného stromu. Wynne neskôr zasadil v okolí domu ďalšie tri stromy. Na zákazku vyrobené centrálne kúrenie ušetrí mesačne približne 25 dolárov a to dokonca aj v lete.

Fasáda domu je odetá do kovového obkladu, ktorý tak ladí so susediacou stodolou. Interiér domu je v symbióze so žltou borovicou.

Drevené obklady a veľké presklené posuvné dvere vytvárajú ilúziu priestranného domu. Samozrejmosťou je bezbariérový prístup do všetkých častí domu, ktorý neubral na kráse a vkusu tohto domu.

zdroj: inhabitat.com joshwynneconstruction.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK