Spoj kúpanie s dobrým obedom. Tieto reštaurácie sa nachádzajú priamo na brehoch bratislavských „jazier“

  • Vybrali sme pre teba päť bratislavských podnikov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vody
  • Čaká aj bonus v podobe vychytenej reštaurácie na strednom Slovensku
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Vybrali sme pre teba päť bratislavských podnikov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vody
  • Čaká aj bonus v podobe vychytenej reštaurácie na strednom Slovensku

Horúci pracovný týždeň je už za nami a víkend k nám tentokrát nie je milosrdný. Teploty by sa nemali vyšplhať nad 30 stupňov a navštívia nás aj búrkové mraky, to však ešte neznamená, že ťa sparné počasie nebude lákať smerom k vode.

Slnko kde tu spod mrakov vykukne a pocitová teplota ťa potrápi aj v tieni. Ak sa nevieš rozhodnúť či riskovať to, že zmokneš niekde na jazerách, alebo radšej zostať vo vnútri, máme pre teba riešenie. Vybrali sme najlepšie reštaurácie nachádzajúce sa pri jazerách v Bratislave a jej okolí. Chutný obed tak môžeš spojiť s kúpaním a ak ťa prekvapí búrka, úkryt nebude ďaleko.

Lobster (Senec)

Slnečné jazerá v Senci milujú Bratislavčania aj domáci. Podnikov je v okolí naozaj veľa a môžeš si vybrať čokoľvek od rýchleho občerstvenia až po kvalitný obed v reštaurácii. Ak hľadáš dobré jedlo a nápadité prostredie, určite ťa osloví reštaurácia Lobster. Patrí k penziónu Lobster, kde ponúkajú aj možnosť ubytovania a nachádza sa priamo na pirátskej lodi zakotvenej na brehu Slnečných jazier.

Sedenie si môžeš vybrať buď v podpalubí alebo priamo na palube lode s výhľadom na vodu. Nájdeš tu klasické jedlá z mäsa, rýb, cestovín aj zeleniny a ako bonus ponúka reštaurácia rovno dve netradičné menu. To mexické obsahuje klasické špeciality zo stredoamerickej kuchyne a stredomorské zase očarí všetkých milovníkov morských plodov, ktorí sa neboja experimentovať. Obed pre dve osoby ťa bude stáť približne 20 eur.

Menúčko na celý týždeň! http://lobster.sk/menu.pdfObjednávky na rozvoz od 8:00 do 9:30 hod. na tel. č. 0905 880…

Gepostet von LOBSTER am Sonntag, 9. September 2018

Molo (Kuchajda)

Aj bratislavská Kuchajda ponúka možnosť príjemného posedenia a obeda priamo pri vode. Reštaurácia Molo na brehu prírodného kúpaliska v mestskej časti Nové Mesto vsádza hlavne na klasiku v podobe tradičnej slovenskej kuchyne, cestovín a mäsitých jedál. Sedenie vonku zabezpečuje drevené mólo na hladine na jazera, no o výhľad neprídeš ani vo vnútri, kde sa z každej strany nachádzajú veľké francúzske okná. Na obed pre dvoch si nachystaj približne 30 eur.

Kuchajda mala dlhé roky problém s kvalitou vody a v minulosti sa v nej nachádzali sinice, no podľa najnovšej analýzy kvality vody, ktorú uskutočnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava, aj toto jazero je nezávadné a vhodné na kúpanie.

Gepostet von Molo Restaurant am Freitag, 12. Juli 2013

Oáza (Draždiak)

Legendárne kúpanie medzi panelákmi je v Bratislave už tradíciou. Hoci oficiálne by sa tu kúpať nemalo, keďže ponad jazero vedú elektrické rozvody, kvalita vody je jedna z najlepších v meste a ľudia si toto miesto jednoducho obľúbili. Jedinečná atmosféra betónového sídliska sa spája s tou dovolenkovou, čo využíva aj množstvo občerstvení a barov v okolí. Jedným z tých najobľúbenejších je práve reštaurácia Oáza. Vychutnať si tu môžeš ryby, cestoviny, pizzu aj jedlá z grilu. Ako jeden z mála takýchto podnikov ponúka aj denné a týždenné menu.

Medzi miestne špeciality patrí napríklad steak z lososa či grilované bravčové rebrá. Dvaja ľudia sa tu vedia naobedovať do sumy približne 20 eur. Vychutnať si tu môžeš aj miešané nápoje či zmrzlinu, personál ťa obslúži aj na terase priamo pod palmami.

Gepostet von Oáza pri Draždiaku am Freitag, 16. Oktober 2015

Mango (Dunajská Lužná)

Reštaurácia priamo na Košariskách v Dunajskej Lužnej dokonalo evokuje prímorský zážitok. Terasa zdobená palmami, exotické drinky, prímorské dekorácie a voda priamo na dosah. Vďaka tomuto podniku na chvíľu zabudneš, že sa nachádzaš na Slovensku. Reštaurácia tiež podporuje lokálnych výrobcov a farmárov a mnohé ich jedlá sú vyrobené práve z takýchto surovín.

Okrem tradičných jedál v podobe cestovín či šalátov reštaurácia ponúka aj burgery, burito, bagel, steaky aj morské plody. K naozaj bohatému menu sa pridružuje aj množstvo koktailov. Priemerný obed pre dvoch ťa tu vyjde asi na 40 eur.

Pokiaľ chcete zažiť dovolenkovú pohodu pri vode, tak toto je to správne miesto…Mango restaurant&bech!"Kde každá návšteva je ako dovolenka"

Gepostet von Mango na Košariskách am Sonntag, 8. Mai 2016

U Zlatého vodníka (Zlaté piesky)

V blízkosti najpopulárnejšieho bratislavského jazera sa nachádza reštaurácia, ktorá má svoj pôvod ešte v 90. rokoch. Odvtedy sa však zmenila a kapacitne výrazne rozrástla. Ponúka kombináciu slovenskej aj svetovej kuchyne a je skvelým miestom na obed, ak ťa počas kúpania prepadne hlad. Sedenie je možné ako vo vnútri tak aj vonku a terasa poskytuje výhľad na pláž aj jazero.

Dvaja ľudia sa tu v priemere najedia za 25 eur a špecialitami sú napríklad tatársky biftek či steak z tuniaka. Na Zlatých pieskoch ide naozaj o unikát, keďže sa tu nachádzajú skôr bufety a bary než klasické reštaurácie.

Bonus: Marina Liptov (Liptovská Mara)

Tento podnik sa síce nachádza takmer 300 kilometrov od Bratislavy, no kvalitou a dizajnom výrazne prevyšuje aj mnohé gastro prevádzky v hlavnom meste. Podnik je súčasťou siete, ktorá okrem jedál ponúka aj ubytovanie, plavby cez Liptovskú Maru, wellness, športový klub a jogu či fyzioterapiu.

Samotná reštaurácia a bar sa nachádzajú v moderných presklených priestoroch s veľkou terasou. V ponuke prevláda domáca kuchyňa a jedlá z rýb, všetko sa pripravuje z kvalitných a pokiaľ to je možné, aj lokálnych surovín od miestnych farmárov. V lete je obľúbený hlavne gril na móle, ktorý ponúka grilované špeciality. Vychutnať si tu môžeš aj taliansku klasikou akou je pizza. Obed pre dvoch ľudí ťa vyjde okolo 30 eur.

Gepostet von Marina Liptov am Mittwoch, 15. Mai 2019

Zdroj: Lobster, Molo, Oáza, Mango Restaurant, U Zlatého vodníka, Marina Liptov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech