Spoločnosť Elona Muska vraj čelí bankrotu. V uniknutých správach tvrdí, že situácia je strašná

  • Hoci to vyzeralo tak, že všetko je v poriadku, opak je pravdou
  • Spoločnosti, ktorá pripravovala let na Mesiac, hrozí bankrot
  • Hovorí o ňom sám Elon Musk
Elon Musk
flickr/Daniel Oberhaus
  • Hoci to vyzeralo tak, že všetko je v poriadku, opak je pravdou
  • Spoločnosti, ktorá pripravovala let na Mesiac, hrozí bankrot
  • Hovorí o ňom sám Elon Musk

Elon Musk musí v súčasnosti riešiť uniknuté maily spoločnosti SpaceX. Ako uvádza portál Futurism, v mailoch stálo, že nedostatočný pokrok smerom k raketovým motorom Raptor spoločnosti vystavuje spoločnosť skutočnému riziku bankrotu. Správy získala Space Explored, neskôr ich potvrdila aj CNBC

V komunikácii Musk píše, že situácia je strašná. Podľa jeho slov bude musieť už budúci rok štartovať let Starship každé dva týždne, aby odvrátil možnú finančnú katastrofu. Zároveň priznal, že kríza Raptora je horšia, než sa zdalo pred niekoľkými týždňami.

Musk
zdroj: TASR/AP Photo/Jae C. Hong

V mailoch miliardár niekoľkokrát zdôraznil závažnosť situácie a priznal, že je frustrovaný. Od svojich zamestnancov dokonca vyžadoval, aby prišli do práce aj napriek tomu, že bol sviatok. Napísal im, že pokiaľ neriešia dôležité rodinné záležitosti, bude potrebovať všetky ruky na zvrátenie katastrofy.

O tlaku spôsobenom na vývoj motora vedel Musk už 16. novembra. Vtedy skonštatoval, že je potrebná úplná generálna oprava motora.

Uniknuté mailové komunikácie sú veľkým prekvapením, pretože všetko naznačovalo tomu, že spoločnosti sa darí. Dokazovala to napríklad pripravovaná misia na Mesiac, lukratívne zmluvy s NASA alebo samotná hodnota spoločnosti. 

Zdroje: Futurism.com, CNBC, Space Explored

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie